Wpis z mikrobloga

Mirki w sumie cały dzień zastanawiałem się czy to pisać czy nie, no bo w sumie to chyba łamanie regulaminu, może trochę spam, a może zaraz zobaczę czarną stronę wykopu.

Pochodze ze zwykłej rodziny mieszkającej w dużym mieście - mama zajmowała się domem i dziećmi, tata charował i pracował aby nas utrzymać. Odkąd pamiętam prowadził księgarnie, całe mieszkanie, 3 piwnice (teraz to już chyba 4), oraz szafy #!$%@? książkami - serio, to nie pasta.

Może nigdy jakoś specjalnie się nie przelewało, ale przez ostatnie lata mojego mieszkania z rodzicami dzięki sprzedaży używanych podręczników i pracy po 14-16h dziennie rodzice byli w stanie zarobić tyle żeby odłożyć na cały rok życia - zawsze ich szanowałem mamę za to że za 50zł umiała zrobić 7 obiadów dla 4 osób często zabierająca sobie a dajac nam, abyśmy nie byli z bratem głodni. Ale gdy były używane podręczniki - było coraz lepiej.

Wszystko skończyło się gdy nasz rząd zaczął wprowadzać darmowe podręczniki - najpierw dla przedszkoli, potem dla podstawówek, potem jeszcze dla gimnazjum, teraz to chyba będa już dla wszystkich. A darmowe podręczniki = ludzie nie płacą księgarnią za nie = moi rodzice pozbawiają się 90% rocznego dochodu.

I teraz dochodzimy do peunty - bardzo chciałbym pomóc moim rodzicom ponieważ bardzo wiele im zawdzięczam i są dla mnie wzorem do naśladowania jeśli chodzi o życie i wychowanie dzieci. Prowadzą sprzedaż na allegro książek - ojciec 16h dziennie fotografuje książki, pisze opisy (60 latek z reumatyzmem) i wystawia oferty na allegro, a potem pakuje idealnie, zawsze idealnie i starannie paczki. Nie ma tych paczek dużo, bo nie stać ich na promowanie aukcji na allegro, ale jednak to co ja bym zrobił w 10 minut, jemu zajmuje często 30min.

Wstyd mi o to prosić, ale jeśli może ktoś z was ludzi czytać, pożera książki, a może po prostu ma dobre serce i chciałby pomóc - proszę, kupcie chociaż jedną książkę. Aukcji jest wystawionych ponad 1700 - od literatury pięknej, przez literaturę dla młodzieży, literaturę piękną, zwykłe codziennie książki fabularne, po komiksy, poradniki i albumy. Nawet jakieś książki star wars się znajdą! Brzmi jak żebranie, ale naprawdę bardzo bym to docenił.

A każda osoba która coś kupi i jest z Krakowa i będzie oczywiście chętna - to poza dostawą ode mnie pod wskazany adres książki, dostanie także puszeczkę zimnego piwa, lub czekoladę - już z mojej kieszeni :) Tylko trzeba to zgłosić do mnie wcześniej.

Link do konta na allegro to https://allegro.pl/uzytkownik/akrom581?order=m - mam nadzieję że nikt mnie nie zgłosi, ani nie zbanuje. Chociaż wiem że jest to nie zgodne z regulaminem, ale mam nadzieję że pojawi się odrobina empatii i wyrozumiałości.

Muszę też to jakoś zatagować więc #sprzedam #ksiazki. Dziękuje ślicznie wszystkim z dobrym serduszkiem! Jakbyście coś kupili - proszę dajcie mi znać na pw :)
  • 320
@Agent_Mugabe: no własnie bałem się jak to zostanie odebrane, bo mimo wszystko regulamin mówi jasno że nie można reklamować takich rzeczy. Ale to nie jest tak że to jest super sklep i wymyśliłem ckliwą historię żeby tylko zwiększyć obroty - tam naprawdę nie sprzedaje sie dużo i nie przelewa się, więc uznałem że zaryzykuje. Jednak moi rodzice są warci tego aby w razie czego dostać bana na wykopie :) Dziękuje za
@KromkaMistrz: mam ochotę coś kupić, ale tyle razy się już naciąłem na wypoku na baity że sobie daruje. Poważnie. Wydałem pewnie ze 2k żeby pomóc różnym mirkom czy inicjatywom pochodzącym od nich i już kilka razy się okazało że to kłamstwo. Więc sorry, ale tym razem pas.
@karczochh: nie namawiam :) ale jeśli bardzo chcesz sprawdzić wiarygodność mojej historii - wejdź na konto na allegro, zobacz sobie ile dziennie jest dodawanych komentarzy i jaki jest wolumen książek sprzedanych - czyli ile dziennie przychodu generuje allegro. Potem od tego odejmij cene zakupu ksiązki ( bo przecież nie są one u nas za darmo z nieba), dodaj zus 1500, opłaty za mieszkanie, za życie, za paliwo itp :)