Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma chińczyka na Andro 5.1 i ma dzisiaj problemy z funkcjonowaniem telefonu i apkami Googla? Jeśli tak, to najprawdopodobniej winna jest aktualizacja Google Service do 12.8.62.

Osobiście musiałem zrewertować do 12.5.27 i zablokować dostęp do internetu żeby nie nastąpił update (zaraz po nim wszystko się sypało).

PS: osobiście dojście do tego co jest nie tak zajęło jakieś 6 godzin ()
#android #xiaomi #meizu
  • 16
  • Odpowiedz
@xza: Więc próbowałem reinstalki systemu, różnej kombinacji instalowania serwisów google, blokowania firewallem dostępu do internetu, oraz tworzenie sztucznego podpisu cyfrowego. Teraz zablokowałem automatyczny update Lucky Patcherem, zobaczę czy teraz to coś da. Siedzę nad tym dzisiaj cały dzień ()
  • Odpowiedz
  • 0
@ludi889 janpoczekqm az sie samo naprawi :D ewrntualnie pomysle jutro

Rozjmiem, ze ciagle sie sciaga update i psuje google?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@xza Dokładnie tak. Poblokowałem to jak się dało. Uparty syf. Jedyny skuteczny pomysł jaki mam, to zmiana uprawnień i procesów powiązanych z robieniem updateu bez zmiany podpisu cyfrowego.

Póki co Lucky Patcher + Service Update Disabler jako tako to trzyma. Ale liczę że coś się zmieni, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji o takim problemie.
  • Odpowiedz
@ludi889: W sumie jak widzę to baterię zżera aż miło, 50% w kilka godzin bez używania telefonu.. chyba coś próbuje zrobić w tle.. :D
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@xza Nie mam zielonego pojęcia co się z tym stało, ale ktoś srogo spieprzył aktualizację.

Ps: sposób z Lucky Patcherem I Service Update Disablerem daje radę. Teraz czekam tylko na jakieś wieści od Googla
  • Odpowiedz
@ludi889: wytrzymam kilka dni bez telefonu, ale przyznać muszę, że Hangout od Google to na porządku dziennym używany jest (tak jak i Gmail, bo w sumie to wszystko wywaliło)
  • Odpowiedz
@ludi889: Cholera, a ja właśnie zrobiłem format. Na razie nie będę po prostu pobierał usług google. Powinienem trochę wytrzymać, a przynajmniej dopóki nie będą mi potrzebne mapy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@mishek: Dziś planuję przeglądać forum Google Supportu i spamować gdzie się da odnośnie tego problemu. Mam nadzieję że ktoś zwróci na to uwagę i przekaże dalej.
  • Odpowiedz
@ludi889: Ja też mam tą wersję, hangout działa bez pobierania zdjęć; różne aplikacje piszą, że potrzebny jest google play services; spróbuję tą nową wersję
  • Odpowiedz
  • 0
@ludi889 nie wiem jak u Ciebie, ale zapomniałem o temacie i wszystko już działa, a usługi się same zaktualizowały do nowszej wersji więc jak masz wyłączone aktualizację to możesz je z powrotem włączyć :)
  • Odpowiedz