Wpis z mikrobloga

#dcs #il2sturmovik #symulatory
Hej, właśnie mi przyszedł budżetowy polski #trackir (ten co jest na allegro za stówę)
trochę się pobawiłem i zauważyłem że tak naprawdę potrzebne mi tylko rozglądanie(pitch i yaw), resztę osi wyłączyłem, bo rzuca mną po całym kokpicie jak tylko się trochę poruszę, mdli mnie trochę i do tego nie mogę dobrze spojrzeć na HUD(celownik w IL2). są jakieś większe benefity włączenia pozostałych osi poza tym, że jak się oglądam do tyłu, to mogę się przesunąć w bok i wyjrzeć trochę dalej? Wiem że w takim klikanym kokpicie jak A-10c dobrze jest się przesuwać na boki bo być dokładnie nad wybranym guzikiem/wskaźnikiem, ale ogólna niewygoda przeważa.
Używam dołączonego do zestawu #facetracknoir z #freetrack udającym TrackIR(nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem). Czytałem że do #opentrack można ściągnąć gotowe profile skalibrowane pod DCSa. Kombinować czy sobie odpuścić i latać tylko na dwóch osiach? W Il2-BoS zostawię tylko dwie osie bo ciągle mi znika celownik ze szkiełka jak się trochę przesunę w bok. W DCS fajnie by było dodać przesuwanie by się przyjrzeć "telewizorkom", ale jak pisałem, ciągle mi HUD znika jak nie trzymam głowy idealnie prosto
RabarbarDwurolexowy - #dcs #il2sturmovik #symulatory
Hej, właśnie mi przyszedł budże...

źródło: comment_KbjqqoK3ic9tAOP4nM7fdmGyF0DZl7Ov.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RabarbarDwurolexowy: Ściąganie gotowych profili do tego nie ma sensu. Trochę trzeba się z tym pobawić. Ruszanie na boki ma sens w 109 gdzie celownik nie jest idealnie na środku. Ja zazwyczaj używam wszystkich osi, i jeżeli drga ci wszystko to albo dodaj deadzone albo pobaw się opcjami.
  • Odpowiedz
@popo_von_kox: a właśnie teraz patrzę że jeden wymiar ma w manualu 13 a u mnie jest chyba 15(nie wiem czy dobrze mierzę, ale chyba tak bo dwa pozostałe się zgadzają), czyli mówisz że te wymiary maja spore znaczenie? To by się zgadzało, bo jeden centymetr na głowie przenosi się na dziesięć na ekranie i kamera alta jak szalona, dzięki.
  • Odpowiedz