Wpis z mikrobloga

#apple #iphone #iphone8 #iphonex

Japkomirki, mój iPhone 6s zmarł po latach służby, i stoję przed dylematem.

Stać mnie na iPhone X ale... #!$%@? on jest obrzydliwy z tym #!$%@? na górze ekranu, generalnie NJE CHCEM, plus zamiast touch id jest ryj id, a ja z moją brodą to pewnie będę miał solidne problemy xD

Stąd moje pytanie: Czy lepiej jest sobie kupić ósemkę (względnie ósemkę plus), czy iPhone X ma jakieś #!$%@? ficzery które sprawiają że O BORZE JEST ON 100000000x lepszy od iPhone 8?

jestem póki co nastawiony na 8 plus.
  • 9
  • Odpowiedz
@dziki:
Na moje oko Ty chcesz X ale boisz się oderwać od dobrze Ci znanej linii którą zapoczątkowała 6... Boisz się zrobić ten krok nie dość że w przód to jeszcze i w lewo. Znana linia zaokrąglonych rogów i połączenia szkła z aluminium... Prostokątny ekran i okrągłe TouchID... A tu wchodzi takie nowe, takie inne, które teraz ginie w morzu podobnych smartfonów...
Tak, ciężki czas nastał dla fanów jabłka jeśli
  • Odpowiedz
@aarahon: poszukałem, poczytałem, do listopada czekać nie będę, bo #!$%@?ą trójkątnym telefonem ładowanym per rectum znając ich co raz dziwniejsze pomysły ;) w dodatku będzie kosztował tyle co metr kwadratowy luksusowego apartamentu w centrum Hongkongu. 8 plus it is.
  • Odpowiedz
@dziki: Wczoraj właśnie miałem w ręku iPhone 8 Plus i porównywałem go do swojego X'a.
Jeżeli chodzi o ekrany to bardzo podobne wizualnie (5,5" vs 5,8") w X jest wyższy i minimalnie węższy za to w 8 Plus jest niższy przez co sprawia wrażenie szerszego niż w rzeczywistości, X to 18:9 (2:1) a 8 Plus to tradycyjne 16:9.
Jeżeli chodzi o same ekrany to dużo lepiej prezentuje się ten w X, jest to OLED także perfekcyjne czernie robią wrażenie a sama smukła konstrukcja ramek sprawia wrażenie, że trzyma się sam wyświetlacz, ósemeczka jest gabarytowo bardzo duża jak paletka do ping pong'a (swoją drogą właścicielem ósemki jest kuzynka z dłońmi w rozmiarze xs; 160 cm wzrostu i daje dziewczyna radę to obsługiwać) i rzuca się w oczy niezagospodarowane miejsce.
Dwa, z perspektywy czasu Face ID jest dla mnie wygodniejsze niż Touch ID.
I tutaj odpowiadając na twoje pytanie: Face ID jest na tyle zaawansowanym systemem blokady, że uczy się ciebie za każdym razem, każde jedno odblokowanie to kolejny skan twojej twarzy, możesz mieć zakrytą twarz od ust po szyję chustą i telefon rozpozna cię bez najmniejszych problemów.
Taka ciekawostka; Na początku telefon nie chciał odblokować mi ekranu gdy miałem otwarte jedno oko, musiałem mieć otwarte oba po pewnym czasie, gdy bawiłem się trochę Face ID oraz emotikonami mogę odblokować telefon z jednym okiem otwartym a drugim zamkniętym co wcześniej było niemożliwe ( ͡
  • Odpowiedz