Wpis z mikrobloga

@pawbeats: Pod wpływem wielu odsłuchów w ostatnim czasie twojej płyty "Out" chciałbym podzielić się kilkoma zdaniami od siebie na jej temat. Po pierwsze chciałem napisać, że jest to bez dyskusji jedna z najlepszych polskich płyt klubowych ostatnich lat. Zupełnie nic przed premierą nie wiedziałem o niej, znalazłem ją przypadkowo kilka dni po premierze na Spotify i odpaliłem bez jakichkolwiek oczekiwań, ale jak się zaczął pierwszy utwór, to opadła mi szczęka i nie mogłem jej zebrać z podłogi przez następne ponad pół godziny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kompletnie nie spodziewałem się tak niesamowitego klimatu i z tego co widzę chyba sporo osób nie było na nią przygotowanych, skoro wszędzie widzę, że jest tagowana jako rap ( _) Widziałem też kompletnie bezsensowne recenzje na rap portalach ludzi, którzy tak naprawdę nie za bardzo nawet wiedzieli o czym piszą... Nie wiem jak ty klasyfikujesz swój album, ale jak dla mnie to od początku do końca czysta elektronika, w tym przynajmniej kilka utworów po prostu trance (Boje Się Że, Transakcentacje, Butterfly Wings, Here And Now czy Who We Are), sporo szerokopojętego downtempa (chociażby Trzymaj Mocno), plus w Lęku jak co album pewne elementy jazzu i nawet house się trafił na koniec płyty. Jak dla mnie naprawdę album kompletny i od czasu jak zagościł na stałe w moich głośnikach, to pewnie przez najbliższych kilka lat już jej nie opuści, a przynajmniej do następnej tak dobrej płyty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale mam też kilka przemyśleń i wniosków po tych wszystkich odsłuchach. Po pierwsze uważam, że taki materiał zdecydowanie zasługuje na szerszą promocję i zastanawiałem się jakie utwory najlepiej nadawałyby się do radia, bo z tego co wiem to np. Euforia całkiem dobrze sobie radziła, a tym razem jest jeszcze o kilka poziomów lepiej. Na pewno świetny Lęk sprawdziłby się praktycznie wszędzie, w ogóle im częściej go słucham, tym bardziej wydaje mi się typem utworu nawet Eurowizyjnego, który na pewno poradziłby sobie lepiej i muzycznie i wokalnie od Gromiego ( ͡° ʖ̯ ͡°) Natomiast w profilu radia klubowego typu RMF Maxx na pewno świetnie poradziłoby sobie co najmniej kilka utworów, jak Boje Się Że, Transakcentacje, Trzymaj Mocno, Who We Are czy Gniew i jestem pewien, że śmiało mają potencjał na radiową czołówkę. Natomiast jeśli chodzi o klubową promocję, to tutaj jeden utwór szczególnie wybija się na pierwszy plan, czyli absolutnie epickie Here And Now... Utwór zrobiony we współpracy z prawdziwą polską legendą klubową w moim absolutnie ulubionym klimacie, czyli prawdziwego trance'u z lat 2002-2006, który dla mnie był najlepszym czasem tego gatunku, nawet delikatnie zahaczającego w warstwie bassowej o hard trance. Marzy mi się by móc usłyszeć go w wersji extended, przynajmniej 5-6 minutowej i móc zagrać gdzieś w secie, bo śmiało nadaje się nawet na EOYC ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę że naprawdę warto o tym pomyśleć, zresztą potencjał na świetny singiel klubowy, być może także z jakimiś ciekawymi remixami, ma na tym albumie także kilka utworów, jak Who We Are, Boje Się Że, Trzymaj Mocno i Butterfly Wings. Ciekawe czy jest szansa żebyśmy się na to doczekali i czy faktycznie taki kierunek nie byłby szansą, na jeszcze lepszą jego promocję? Raz jeszcze gratuluje rewelacyjnego materiału i dziękuje za niego, bo już dawno żaden polski album nie dał mi tylu powodów do rozkmin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1