Wpis z mikrobloga

@odislaw: Ja wypalam za pomocą pirografu kolbowego. Najprostsza z konstrukcji. Przypomina z wyglądu lutownicę kolbową. Mosiężny bolec połączony z grzałką i to wszystko w plastikowej obudowie. Gdy nagrzany grot styka się z drewnem to powoduje jego spalanie. Albo delikatne albo mocne do pełnego zwęglenia. Wszystko zależy od użytego grotu, szybkości ruchów ręką, czasu kontaktu grotu z materiałem itp Nie wiem jak to bardziej przejrzyście opisać :d To jak rysowanie markerem po
@Gronie: W sumie z tą małpą to też za daleko od Dragon Balla nie uciekłem xD Mam na stronce kilka prac z innymi motywami, ale jednak największe zainteresowanie jest DB. Mam kilka ciekawych grafik o innej tematyce i postaram się je wypalić w najbliższym czasie ^^
@zycie_jest_nobelon: W sumie nijak :d dostaję ładnie oszlifowane od producenta. Czasami są jakieś nadszarpnięcia od tępego frezu na rogach, ale to delikatnie papierem ściągam. Więcej bujania jest przy sklejce, bo drewno jest mega twarde, chyba przez te kleje :p A ja chyba mam pecha do sklejki, bo trafia mi się silnie nierówna, tępymi nożami wycinane płaty. Do niej kupiłem szlifierkę, ale odkąd ją mam to tylko jedną pracę wypalałem na sklejce