Wpis z mikrobloga

@KapralWiaderny: Radzio przewidział wszystko w 100%. Pomimo włażenia w d... Trumpowi, pozycja Polski w Nato i tym samym jej bezpieczeństwo, są coraz słabsze, a głosy o tym, że przyjęcie Polski było błędem coraz głośniejsze i powszechniejsze, nawet z Ameryki. Sojusz z Niemcami = prosperity, dobrobyt i silna pozycja Polski. Konlikt = marginalizacja i pozostawienie na pastwę rosyjskiego imperializmu. Przy tym Ruscy mocno pracują nad rozgrzewaniem polskiego antysemityzmu, a gdy już
  • Odpowiedz
Radzio przewidział wszystko w 100%


@MiloszPrzemily: Dokładnie tak, to jest w tym wszystkim najśmieszniejsze - PiSowcy pucowali się wycinkiem tej rozmowy przez całe lata, uważając ją za koronny dowód głupoty Sikorskiego, jego "anty-polskiego" podejścia... i teraz wychodzi, że facet miał rację.
  • Odpowiedz
  • 9
@KapralWiaderny To było najbardziej zabawne w tej sferze podsłuchowej - polowa tych rozmów była naprawdę szczera, trafna ikea wcale nikt sie nie powinien na nie oburzać.
  • Odpowiedz
@KapralWiaderny: nie trzeba być prawakiem, ani pisowcem, ludzie którzy nie siedzą w temacie, a mieli dość PO i zobaczyli tekst tygodnika wprost po prostu to łykali, sam się do nich zaliczam. Zawsze jestem za weryfikowaniem źródeł jeżeli chodzi o naukę, a w polityce, to coś poczytam i ok...
  • Odpowiedz
@Iudex: Ja osobiście po tej pseudo aferze nabrałem szacunku do Sienkiewicza i Sikorskiego. Wyszło na to, że rzeczywiście stanowią elitę intelektualną, gdy obecny rząd to jest co najwyżej elitą miernot...
  • Odpowiedz
@huherko19: Nie wiem o jakie źródła Ci chodzi, jeśli pytasz o kwestie natowskie, to oczywiście chodzi o publicystykę, a nie jakieś oficjalne stanowiska. Ewentualne wypowiedzi oficjeli jeśli są, to anonimowe. Użyj sobie googla, masz tu próbkę sprzed roku: https://www.reuters.com/article/us-nato-russia-poland-idUSKBN17F290
Z armii zostali wyrzuceni lub odeszli wysocy oficerowie, którzy byli w strukturach Nato znani i poważani. Uczestniczyli w szkoleniach, budowaniu wspólnych struktur i procedur, jak i misjach bojowych. Mają tam niezłego
  • Odpowiedz
@huherko19: być może jeszcze trochę osób, które słuchały tej samej audycji radiowej, co ja ostatnio, a w której podawano przykłady takich opinii. Ale jeślibyś nie zauważył, to już w samej rozmowie Sikorskiego z Rostowski mowa jest o Gatesie, który już wtedy mówił takie rzeczy. Więc to żadna nowość i nie powinno Cię szokować. Jak rozgrzeją sprawę z Żydami, to dopiero zacznie się jazda.
  • Odpowiedz