Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomożecie?
Złożyłem dzisiaj komputer i jak podłączam monitor do karty graficznej to nie ma sygnału, karty nie ma w menedżerze urządzeń, jak podłączę do integry to działa normalnie.
Karta graficzna ma piny 8 i 6 a mój zasilacz ma tylko 6pin. I nie wiem czy ta karta musi miec podlaczone 8pin i 6pin czy wystarczy tylko 6pin. Jak macie jakiś pomysl to piszcie bo może to tylko jakiś głupi błąd który pominąłem. :P
#komputery
  • 16
  • Odpowiedz
@Mathurbator: Proszę wymień ten zasilacz zanim ci spopieli chatę. Nie posiada on żadnego standardu 80Plus i prawie brak zabezpieczeń. Do tego Przy takiej karcie graficznej bałbym się o podzespoły bo ma może 400W a pewnie i mniej.
  • Odpowiedz
@Mathurbator: Intuicja mnie nie myliła. Podaj resztę sprzętu, wystarczy procesor w zasadzie i jaki masz budżet na zasilacz, bo musisz mieć. Obecny do tego zestawu się nie nadaje nie tylko ze względu na brak wymaganych wtyczek, ale też jego moc i w sumie wszystko inne xd Od 180 zł w górę musisz wydać, tak podpowiem ;p
  • Odpowiedz
@MrTofu: feel 3 lawiruje między białą a czarną listą.Zabezpieczenia niby ma ale to nadal nie jest modecom na bazie fsp tylko zwykłe barachło modecoma.Kompa mu nie spali (raczej bo nawet seasonic czy dobrej jakości korsarz może nawalić)
  • Odpowiedz
@Shqip: Może trochę wyolbrzymiłem ale TDP samej karty to 180W. W najlepszym przypadku będzie mu się komputer wyłączał pod obciążeniem. W najgorszym mu się nie wyłączy. Ten modecom nie ma zabezpieczenia przeciw przegrzaniu.
  • Odpowiedz
@Mathurbator: Wiem że to oklepany tekst ale jeśli dorzucisz 47 złotych (wliczam już przesyłkę kurierem) do tych 300 to dostaniesz jeden z najlepszych zasilaczy 650w na rynku. Standard 80Gold, chyba wszystkie zabezpieczenia, w pełni modularne okablowanie i niezawodność. https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-650-ssr-650fx-80plus-gold-650w-p1106860

Jeśli nie chcesz dopłacać to weź jakiś 80 Bronze np. https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-9-600w-bn247-1766272/ albo jakiegoś XFX
Tylko uważaj bo niektóre BeQuiet moją dość krótkie kable
  • Odpowiedz