Wpis z mikrobloga

Mam małe pytanie do #apple odnośnie #touchid i wszytkich innych systemów czytania linii papilarnych - dajmy na to jak odblokować telefon gdy przypadkowo zrobimy sobie coś w palca, albo nie wiem - pobiorą nam krew do glukometru z palca i pozostanie ranka na opuszku - normalnie się odblokuje telefon w tym przypadku? Co jak będę chciał zamówić taksówkę po wyjściu z basenu gdy mam pomarszczone palce? Jak to właściwie działa?
  • 12
To po kiego grzyba ten czytnik tam w takim razie skoro równie dobrze można odblokować PIN-em normalnie? xD


@MarianoaItaliano: bo to jest jedno klikniecie, jakbyś wciskał home czy inny "odblokuj" i masz odblokowany a jednocześnie jest zabezpieczony telefon. Użycie skanera jest tak szybkie i łatwe jak nie używanie żadnych zabezpieczeń (sam klik) a jednocześnie zabezpieczenie jest. No i kod ci można podejrzeć
@MarianoaItaliano: Pin jest ratunkowym wyjściem na sytuacje tego typu o które zapytałeś ale nie ma tak łatwo, po każdej próbie źle wpisanego PINu szansa na kolejną próbę się wydłuża. Był już kiedyś przykład ojca, który dał telefon dziecku a dziecko nie znając PINu zablokowało telefon ojcu na 7 lat czy coś takiego XD już dokładnie nie pamietam.

Btw. Możesz sobie dodać nawet i 3 odciski palca jak w któregoś sobie coś