Wpis z mikrobloga

Jakie wersje cubelocka preferujecie i dlaczego? Nigdy nie grałem tym archetypem, teraz chcę trochę pocraftować, ale nie wiem jak te wersje się różnią ( domyślam się, ale nie mam doświadczenia ).

Póki co coś takiego mi wyszło
Core ( 20 kart )
2x Kobold Librarian
2x Dark Pact
2x Defile
2x Hellfire
2x Lesser Amethyst Spellstone
2x Doomguard
2x Possessed Lackey
2x Carnivorous Cube
2x Voidlord
1x Skull of the Man’ari
1x Bloodreaver Gul’dan

I to co można dodać to jest zwykle
2x Mountain Giant / Umbra / 1-2x Faceless Manipulator / Keleseth / 2x Tar Creeper / 2x Stonehill Defender / 1-2x Doomsayer
/ 1-2x Gnomeferatu / 1-2x Vodoo Doll / 1x Baleful Banker / Lord Godfrey / 1x Spellbreaker / 1x Acidic Swamp Ooze

Co z tego wybieracie? Kiedy Umbre warto dodać?
Czy Lord Godfrey będzie dobry na aggro czy za późno występuje i jest szansa, że rozwali też nasz stół ( bo najpierw zginie np. lackey ale na stole jest coś z 3/4 życia i znowu zginie i tak aż clearujemy też siebie ). Kiedy go warto włożyć do talii?
Czy Vodoo Doll się sprawdza czy jest za wolna?
Gnomeferatu vs control / mirror?
Keleseth jest grywalny gdy jest mniej aggro i można sobie odpuścić Tar Creepera / Stonehilla?
Rin gdy dużo kontroli? Lepsze będzie wtedy od np. Facelessa / Gianta?
Jest obecnie slot na Mortai Coila? Jest tyle dobrych karty do wsadzenia a i early ma dosyć dobre.

Pytam bo sporo kart musiałbym z tego crafcić.
#hearthstone
  • 12
  • Odpowiedz
@Lewo: 2x doomsayer 1x twisting nether (czasem sie przydaje serio), 1x spellbraker, 1x ooze 1x lord godfrey reszta od własnego wyboru, aczkolwiek ja wole control locka i tam wlasnie Rin pasuje idealnie, ale wtedy odpada Skull of the Man’ari, gdyz koliduje z Rin (tym ostatnim tokenem, ktory niszczy talie przeciwnika)
  • Odpowiedz
@kamilololo_3822: @kirk85: ok teraz rozumiem, ale w sumie myślałem, że to jest na tyle wolna karta, że bardziej się gra żeby generowało value z tych kolejnych pieczęci aniżeli niszczenie niewiadomo ile kart przeciwnikowi
  • Odpowiedz
A sama umbra warta craftu? Bo ciężko zagrać w jednej turze, trzeba albo w 9 z lackeyem / cubem albo postawić na stół i liczyć że przeżyje?
  • Odpowiedz
I czy vodoo doll grywalna? Bo tak myślę, że jak mam nim wybrać lackeya / cube do rozwalenia to muszę mieć o co a wtedy zwykle cube/lackey-a też mogę o coś rozbić.
  • Odpowiedz
@Lewo: jak masz nadmiar pyłu to craftuj, aczkolwiek ja nie gram tą kartą ani w control ani w cube, vodoo doll nie testowałem ¯\_(ツ)_/¯ ale jest też fajne combo takie -> curse of weaknes + mossy horror, ale ani razu nie dobrałem mossy w odpowiednim czasie, wiec wyrzuciłem te 2 karty. Mysle, ze vodoo doll bedzie lepsze, combuje sie z defile i innymi removalami, albo ze swoimi minionami, ostatecznie mozna
  • Odpowiedz