Wpis z mikrobloga

mirki z #krakow, mój brat kupił bilet ulgowy na 72h, który uległ skasowaniu. Następnym razem, ten debil XD zapomniał go wziąć ze sobą i kanary wlepili mu mandat za brak biletu. Czy można się odwoływać od tego mandatu czy ni #!$%@?? #mpkkrakow
  • 18
  • Odpowiedz
@wojuturek: jakoś na miesięczne tak działa, że jak nie masz przy kontroli to ci anulują mandat w razie otrzymania, tak przynajmniej słyszałem, więc dlaczego nie działałby przy innych. Różnią się o tyle ze na 72h jest na okaziciela, więc może tu jest haczyk
  • Odpowiedz
@Asfalt_Drobiowy: @makrel_gieldowy: na zwykły bilet chyba nie można, tylko na imienny/KKM

Każdy podróżny, który jest właścicielem ważnego biletu imiennego, okresowego - KKM lub jest posiadaczem dokumentu uprawniającego do przejazdów ulgowych lub bezpłatnych, którego nie posiadał przy sobie w czasie kontroli, może w ciągu 7 dni od chwili wystawienia wezwania do zapłaty okazać taki dokument celem otrzymania zwrotu zapłaconej opłaty dodatkowej lub anulowania otrzymanego wezwania do zapłaty.
  • Odpowiedz
@Asfalt_Drobiowy: jak miał ważny a po prostu zapomniał to powinni mu umorzyć. Płaci się za to 10 zł. Ja tak kiedyś z miesięcznym miałam. Na Wawrzyńca chyba jest punkt. Ale pamiętam, ze sprawdzali mi czy często mi się takie sytuacje nie zdarzają :p To był pierwszy raz i nie robili problemu.
  • Odpowiedz