Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy. Szukam auta do 6k w gazie lub w dieselu (+2k żeby to do jako takiego stanu doprowadzić). Muszę tym szrotem przejechać 600km jednorazowo. Później dojazdy do pracy +/- 15km w jedną stronę. Jakieś propozycje? #samochody
  • 12
  • Odpowiedz
@iacobo: W tym budżecie zawsze będę polecał Astrę II w gazie - nudne jak #!$%@?, ale śmiesznie tanie w utrzymaniu. Poza tym jakiś japończyk (Corolla, Almera) - jak znajdziesz nie zardzewiały to trudno zamęczyć te auta.
VAGi pokroju Golfa - niby ok, ale niestety są lubiane przez małolatów, przez co ciężko znaleźć coś zadbanego, w dobrym stanie. Ale gdyby coś takiego się znalazło, to też można pomyśleć.

Generalnie w takim budżecie
  • Odpowiedz
@iacobo: 1,6 8V - najprostszy silnik, trochę mułowaty, ale daje radę. Moja siostra jeździła taką od 200 do 400k przebiegu i właściwie nie pamiętam, żeby kiedykolwiek miała jakąś awarię, a np remont zawieszenia i hamulców (na wszystkich 4 kołach) kosztował chyba 800zł. Któryś 1,8 też się dobrze sprawdzał z gazem, ale nie jestem pewny na 100%, poszukaj w necie dokładniejszych informacji.
  • Odpowiedz
@aksal89: Bo chodzi mi głównie o auto które bedzie tak dynamiczne jak np A3 8l 1,9tdi czyli zeby przy 130 na autostradzie mial mniej wiecej 3.5k obrotow zeby spalanie nie bylo kosmiczne ale tez zeby nie wył jak syrena
  • Odpowiedz