Wpis z mikrobloga

Freedom Jazz Dance ...czyli #standardmuzycznynadzis ...czyli wycieczka po wykonaniach/kowerach (najlepszych, najgorszych a czasem wręcz kuriozalnych) utworów uważanych za standardy muzyki rozrywkowej

#muzyka ... #jazz #freejazz #avantgardejazz #hardbop i do wyboru do koloru

Encyklopedyczne Info o oryginalnym albumie i wzmianka o utworze

dobór utworów oraz ich kolejność są mocno subiektywne (żeby nie powiedzieć przypadkowe), utwór ten posiada jeszcze wiele wartościowych wykonań, prawdopodobnie też jakieś godne odnotowania pominąłem, jeśli brakuje twojego ulubionego doklej w komentarzu...

<<<<>>>>>>>

Eddie Harris – Freedom Jazz Dance tzw. oryginał od kompozytora i pierwsze nagranie

Miroslav Vitous - Freedom Jazz Dance Free Jazz, Fusion... ooooo ładne panie!

Phil Woods & His European Rhythm Machine - Freedom Jazz Dance ooooo panie ładnie na żywo! Hard Bop, Free Jazz

James Moody - - Freedom Jazz Dance uwaga cały album Never Again! Hard Bop... jest pięknie

Charles Earland - Freedom Jazz Dance Soul-Jazz, gitara!

Robin Kenyatta - Freedom Jazz Dance Jazz Fusion, z tym panem dużo ostatnio walczę

Woody Herman - Freedom Jazz Dance Soul-Jazz, Big Band, Latin Jazz, Jazz-Funk, Fusion, proszę sobie wybrać ;)

Maynard Parker - Freedom Jazz Dance Jazz-Funk, Soul-Jazz, Fusion niektórym tu może się podobać

Passport - Freedom Jazz Dance Jazz-Rock, Jazz-Funk, całą płytę Doldinger Jubilee Concert polecam

Both Worlds - Freedom Jazz Dance ej @FunkyLife obczaj

Paul Horn - Freedom Jazz Dance Free Jazz, Avantgarde... mnie się podoba

Great Jazz Trio - Freedom Jazz Dance Bop

Miles Davis - Freedom Jazz Dance Miles Smiles... Hard Bop, Post Bop, Modal

Bireli Lagrene & Gipsy Project - Freedom Jazz Dance Free-Gypsy Jazz :) lubię to i polecam

Ed Thigpen, Tony Purrone, Johnny O'Neal, Marlene Rosenberg - Freedom Jazz Dance ładne gitarkowe jazzy

Malosetti 4tet - Freedom Jazz Dance muczias gracias ;) oj, ja tak lubię

The Stefan Scaggiari Trio - Freedom Jazz dance / I Got Rythm ładne pianino, nie wiem dlaczego kojarzy mi się Monty Alexandr'em

Ben Sidran - Freedom Jazz Dance płynie sobie czas, aż tu nagle... Smooth Jazz

Beigels Daisy Toasts - Freedom Jazz Dance idę dalej i zaczynam się bać... Hip Hop... tu znośnie instrumentalnie, dalej cała płyta poświęcona miksom tego kawałka, np. jeszcze jeden, który chyba warto

Brian Auger's Oblivion Express - Freedom Jazz Dance Soul Jazz - Jazz Fusion, warto

Cornell Dupree - Freedom Jazz Dance przyjemnie bluesująco, może się podobać

New York Ska-Jazz Ensemble - Freedom Jazz Dance Hall jazzowe Karaiby, nie od dziś projekt ów ma moją sympatię niegasnącą

Jan Garbarek - Freedom Jazz Dance solidny Free Jazz z 1967 r.

Harold and Gwen McKinney Quintet feat. Marcus Belgrave - Freedom Jazz Dance na żywo, pierwsza śpiewanka z tekstem Eddiego Jeffersona mi się tu w instrumentalne zapodziała

Ryo Kawasaki - Freedom Jazz Dance Live In Beirut 2011, ależ klimat

Brian Bromberg - Freedom Jazz Dance Contemporary

Dave Liebman, Jean-Paul Celea, Wolfgang Reisinger - Freedom Jazz Dance Contemporary

Dr. Lonnie Smith - Freedom Jazz Dance się lubimy, nie :) Soul-Jazz byłby front

Jazz Q - Freedom Jazz Dance Jazz-Rock, Fusion z Czech

Joey Alexander - Freedom Jazz Dance miał wtedy 10 lat

Eddie Jefferson - Freedom Jazz Dance pomijając, że z własną liryką, muzycznie mi się podoba

Adela Dalto - Freedom Jazz Dance z nutką Latin Jazz

Fez Combo - Freedom Jazz Dance Bossa Nova, Hard Bop, Soul-Jazz... ło fajnie

Myrczek & Tomaszewski - Freedom Jazz Dance hmmmmmm

NIGHT BLOOMING JAZZMEN-FREEDOM JAZZ DANCE Soul-Jazz, Jazz-Funk, znów fajnie

John Patton - Freedom Jazz Dance Accent On The Blues, mnie się podoba

The Jazz Times Superband - Freedom Jazz Dance uwaga cały album, lubię organy Joeya Defrancesco

Jaco Pastorius - Freedom Jazz Dance na żywo słabe nagranie, pasuje do niego ten numer

Harold McKinney - Freedom Jazz Dance jeszcze raz wersja albumowa

Al Haig & Jimmy Raney Quartet - Freedom Jazz Dance Bop, Hard Bop

Phil Upchurch - Freedom Jazz Dance Soul, Jazz-Funk, fajnie gitarkowo polecam

Don Ellis - Freedom Jazz Dance na żywo Big Band, Avant-garde Jazz

James Carter - Freedom Jazz Dance przyjemne Modal

Dan Mândrilă - Freedom Jazz Dance a z Rumunii

Bireli Lagrene & Sylvain Luc - Freedom Jazz Dance się bawią chłopaki

Terumasa Hino with Swing Journal Jazz Poll Winners - Freedom Jazz Dance Post Bop, Modal, Contemporary Jazz

The Leszek Żądło Ensemble - Freedom Jazz-Dance [Free Jazz, Avant-garde Jazz, jako znany ignorant i anty-fan polskiego jazzu, choć raz coś na front wstawię, żeby nie było, są tu wykonania, które sobie bardziej cenię od tego]
likk - Freedom Jazz Dance ...czyli #standardmuzycznynadzis ...czyli wycieczka po wyko...
  • 1
  • Odpowiedz
@likk: O Panie ile tego jest, słuchałem kilku kawałków i właśnie tę wersje od Both Worlds i powiem że nawet badzo spoko, z początku myślałem że to klawisze od Berniego Worrella, to jeszcze przed snem przesłucham Don'tcha hide it
  • Odpowiedz