Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was wie jak zmusić laptopa do korzystania z grafiki dedykowanej a nie zintegrowanej (nie chodzi mi tu o wymuszenie ustawień pod gry i programy tylko, że tak powiem - globalnie).

Kupiłem monitor QHD problem jest taki, że chyba #!$%@?łem bo patrzyłem na niego pod kątem mojej dedykowanej grafiki czyli GeForce'a GT 740m a nie Intel HD Graphics.

Okazuje się, że ogólnie komp do wyświetlania korzysta z integry (której rozdziałka max to 1080p w 60hz) i nie mogę zmusić go do korzystania globalnie z 740m (który z tego co doczytałem poradzi sobie z QHD).

Macie pomysł co można z tym zrobić? Jest szansa? Czy muszę męczyć się z 32 calowym monitorem w FHD? (nie po to go kupiłem...)

@Horvath ?

#pcmasterrace #pc #komputery #grafika #grafikakomputerowa #pomocy
  • 19
  • Odpowiedz
@Maglev: Jeszcze nie próbowałem (natomiast wyłączałem integrę w Menadżerze Urządzeń i po chwili używał czegoś o nazwie Microsoft Basic Graphic Controller (LOL)
@takanazwa5: Nie znalazłem nic takiego.
@alanoee: Coś czytałem, ale nie wiem czy czegoś nie popsuję jak tam zacznę grzebać.
  • Odpowiedz
@Horvath: Mam podłączony monitor przez HDMI - obraz jest wyświetlany tylko przez Intela (który ma max 1080p 60hz) - doczytałem gdzieś, że nie da się odseparować jednej od drugiej karty i nie jestem w stanie wymusić żeby GeForce był główną kartą wyświetlającą desktop.

To się #!$%@? załatwiłem...
  • Odpowiedz