Wpis z mikrobloga

#iphone #apple padła mi pamięć NAND w iPhone 7 i telefon do śmieci. W serwisie powiedzieli mi, że za 1600zł jest opcja wymiany popsutego telefonu na nowy i nic innego zrobić nie mogą, bo gwarancja mi się skończyła (miałem tylko rok chyba dlatego, że kupiłem na firmę - czy opłaca mi się iść do #orange z tym, czy odeślą mnie z powrotem do Apple Store? Ekran połamany lekko to i tak pewnie na mnie zleją mimo, że połamany jest od roku, a pamięć padła tydzień temu). Zrobiłbym to, bo w końcu 1600 to nie 2500, a telefon i tak mieć muszę, a gdybym kupował inny to byłbym stratny te 900zł... ale nie wiem czy to dobra decyzja bo co jak po roku znowu się popsuje? Dodam, że jeszcze spłacam ten telefon i będę spłacał przez cały rok (w abonamencie, więc nie odczuwam, ale jednak)... to wychodzi 1400zł za roczne używanie telefonu, a taki bogaty to ja nie jestem. :P Nigdy więcej nie kupię iPhone ale póki co, nie wiem co robić więc może doradzicie... :P
  • 13
  • Odpowiedz
@mariankolka: tylko dla konsumentów, a ja przyjanuszowałem i kupiłem na firmę więc te przepisy mnie chyba nie dotyczą... czy mogę tej wymiany dokonać już nie na firmę? Ktoś tu zresztą pisał na Wykopie, że Apple daje rok gwarancji producenta, a sprzedawca musi dać dwa lata (czyli Orange) więc jak wymienię w Apple Store to dostanę już telefon bezpośrednio od nich i nie wiem czy to jakaś nowa umowa sprzedaży (a
  • Odpowiedz
@Fajnisek4522: ale w serwisie mi już powiedzieli, że mam nadłamany ekran i mi nie uzna Apple NIC, że nie ma co się starać... i, że standardową procedurą jest ta wymiana. Przecież nie będę się sądzić z nimi...
  • Odpowiedz
@auCwSlorpoaSh5TGXogPfUDhO8s9EJ99ecW: już od speców od appla nieautoryzowanych byłem, da się wymienić samo nand za 800zł ale "on się nie podejmie", a od 800 do 1600 to już niebezpiecznie blisko jak na coś na co już w ogóle żadnej gwarancji nie dostanę... spróbuję w orange powalczyć
  • Odpowiedz
@Dijuna: Wczoraj mojemu ojcu podobnie zaśpiewali w Cortlandzie na problem z jego iPhonem 6s - 1480 zł za wymianę na nowy (też prawdopodobnie NAND).
U mnie w iP 7 i 8 na szczęście jeszcze wciąż bezusterkowo ale z tego co słyszałem, kłopot z NANDem to stosunkowo częsta przypadłość w iPhonach.

Swoją drogą, jakie objawy problemu u Ciebie?
  • Odpowiedz
@Draay: objaw taki, że telefon się po prostu nie włącza. Logo Apple -> reset, w kółko. I błąd przy próbie resetu fabrycznego przez iTunes.
  • Odpowiedz
Wczoraj mojemu ojcu podobnie zaśpiewali w Cortlandzie na problem z jego iPhonem 6s - 1480 zł za wymianę na nowy (też prawdopodobnie NAND).


@Draay: zajmuję sie takimi naprawami, zerknij na Instagram który podałem lub w profilu u mnie ;)
  • Odpowiedz