Wpis z mikrobloga

Nie jest tajemnicą, że wszechobecny net stanowi raj dla wszystkich, którzy za jego pomocą szukają nowych Klientów, kontaktują się z nimi, czy też sprzedają swoje produkty i usługi. Można to robić na dwa podstawowe sposoby. Pierwszy polega na samotnemu ogłaszaniu się w sieci, spamowaniu skrzynek tysięcy, czy też prowadzeniu różnego rodzaju profesjonalnych kampanii w sieci przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Drugą wersją jest robienie biznesu za pomocą specjalnych platform łączących kupujących ze sprzedającymi. I dotyczy to zarówno produktów, jak i usług. W ostatnim wpisie właśnie przedstawiłem jeden portal, który łączy obie strony usług w zakresie ogólnie można określić zdrowia i piękna http://biegaczamator.com.pl/?p=16195. Tego typu portale dają jeden wielki plus: pozwalają na ocenianie danego dostawcy i każdy następny potencjalny klient może się zapoznać z tym co dany sprzedający czy usługodawca ma do zaoferowania i poziomem jego wiarygodności.

Pytanie czy wszystkie produkty czy usługi można kupować przez net. Jak to się ma w przypadku na przykład sprzętu sportowego czy raczej może by to uściślić biegowego czyli tego, co nas najbardziej interesuje. No właśnie, jaki sprzęt do biegania możemy kupować przez net? Ciuchy, spodenki, koszulki, gacie oddychające… Niby tak, bo wiadomo, jak rozmiar pasuje, to musi być ok. Tylko pytanie, czy kolor na stronie jest idealny taki, który będzie wysłany czy dotyk materiału bez wcześniejszego organoleptycznego sprawdzenia będzie smakował naszej skórze. No, ale wiadomo ciuchy, to ciuchy, jeżeli rozmiar pasuje to resztę w jakiś sposób się wytnie.

Ale co dla przykładu z butami? Jak mam być szczery kupować buty do biegania bez sprawdzenia, przymierzenia, przebiegnięcia się próbnego, tak na nos, w ciemno, tylko na zasadzie kupna na „oko”, to miałbym spore wątpliwości. No i co w sytuacji, kiedy buty dobiegną, a okaże się, ze to nie to? Czy można zwrócić i na jakich warunkach. Buty to jest dla nas biegających tak krytyczny produkt, że jak mam być szczery bałbym się je kupować przed net. Dlatego biznes przez Internet tak, bardzo ułatwia kontakty między zainteresowanymi stronami, ale są produkty których bałbym się kupować przez net bez wcześniejszego ich sprawdzenia.