Wpis z mikrobloga

Wydrukowałem sobie tunel do chłodzenia wydruku i teraz w trakcie drukowania tego samego elementu, w tym samym momencie, po około 40 minutach wywala mi błąd:
Error:Thermal Runaway, system stopped! Heater_ID: 0
Error:Printer halted. kill() called!
Czy jest to spowodowane tym, że głowica zbytnio się wychładza? zauważyłem, że w momencie jak wyskakuje error temp spada z 210 do 205. Można temu jakoś zaradzić?
#reprap #druk3d
  • 13
Jeszcze podpytam, czy element który drukujesz po tych 40 minutach jest cięty slicerem na krótkie warstwy? Np. cura ma ustawienia takie, że normalnie dmucha wiatrakiem np. na 50% ale jeśli warstwa drukuje się np. mniej niż 5 sekund to dmucha na maksa by nadążyć z chłodzeniem. Może masz taki przypadek właśnie po tych 40 minutach i wtedy tunel wieje na głowicę na 100%..
@rybycy bardzo warte. Zresztą mozesz to u nas kupic w arkuszach, okleić kaptonem i sobie przycinać do wyboru - uzyskasz to samo co od chinczyka.
Hint: papier ceramiczny :) cena jakies 30zl/m^2 za 1mm gruby
bardzo warte ale ciężko to do głowicy przymocować :)


@lSandwichl: dlaczego? Po prostu robisz dziurę na głowicę na środku, tak by po owinięciu druga dziura na doprowadzenie - wychodziła na łączeniu, zakładasz i jeszcze raz owijasz kaptonem dookoła, który klei się do tego wcześniej naniesionego na futerko - elegancko, i się trzyma. Jak sobie jeszcze na boki dotniesz (robiąc dziury na przewody) to już w ogóle miodzio.