Wpis z mikrobloga

Jutro jade(auto osobowe) ogladac polecone przez znajomego moto. Problem w tym, ze to 250km w jedna strone. Jak to rozegrac jesli sztuka bedzie naprawde godna polecenia? Dac gosciowi zaliczke i pozniej zamowic firme przewozowa (okolo 250 zl)? Kumpel kiedys dal cala kase gosciowi i czekal na ocieplenie, po czym za 2 miechy wrocil na kolach ale to duze ryzyko.
#motocykle
  • 13
@Thenewonee: wynajem busa na dzien to z tego co wiem koło 200zł + chyba paliwo. Mi się udało o wiele taniej po znajomości, ale można jechać obejrzeć, dać zaliczke, spisać umowę i po sprawie
@Thenewonee ja zrobilem tak ze spisalem wstepna umowe, dalem tyle ile bylo w niej napisane, spisalem licznik, podpisalismy sie i po 3 dniach zalatwilem busa. Wiec mysle ze nie ma co sie spinac i jechac od razu z busem bo to moga byc pieniadze w bloto.
@cysterna

@Thenewonee

nie zaliczka, tylko zadatek i do tego umowa przedswstępna. umawiacie sie na kwote oraz date finalizacji. Dajesz kwote jako zadadek, np. 10% oraz ustalacie date do kiedy zostanie spisana właściwa umowa. Jak Ty nie dopełnisz jej podpisania, to tracisz zadatek, jak właściciel moto to oddaje zadatek x2. Wtedy prawnie wszyscy są chronieni. Mając przedwstępną mozesz np do moesiąca podpisać własciwą umowe kupna-sprzedaży.