Wpis z mikrobloga

@qkla: @Mit_o_chondriach: Bielecki ma doświadczenie w byciu sam. Przynajmniej nie zostawił go urubko na szyczycie czy podczas sytuacji zagrożenia jak Adaś swoich kolegów w przeszłości(broad Peak, Makalu, gasherbrum). Znam Jacka Berbeke i z tego co wiem wielu ludzi ma niezbyt dobre zdanie o panu Bieleckim nie zaprzeczając ze ma mega organizm i umiejętności jeśli chodzi o wspinaczkę górska. #niepopularnaopinia #k2dlapolakow
  • Odpowiedz
@OgryzekSarmaty Berbeka sam podjął decyzje o późnym ataku na BP, nie musiał iść bo szczyt już został zdobyty więc wyprawa była udana ale się usrał że da radę i zdąży. Bielecki miał go znieść czy co zrobić w takiej sytuacji?
  • Odpowiedz
@chixi: Berbeka by zszedł gdyby nie miał Kowalskiego do sprowadzenia który był w ciężkim stanie. Każdy niech ocenia jak chce ale wole Berbeke który chciał pomoc i zginął niż Bieleckiego który ich zostawił. Komisja ds. Broad Peak powiedziała w prost ze w 3 by mieli dużo większa szanse zejść. Ale etyka to rzecz indywidualna. Jeden pomaga koledze i ginie próbować go ratować za to drugi bez sentymentów schodzi do bazy nie
  • Odpowiedz
@RatKing: będę bo mogę a zielonka dupa cicho. Nie podoba się ? Usuń konto. Opinia środowiska dla mnie więcej znaczy jak opinie znawców z internetu co mróz widza w tym tygodniu i po 5 minutach maja odmrożenia kostek....
  • Odpowiedz
@OgryzekSarmaty: Możesz więcej o sytuacji z Alp? Ekspertem nie jestem i wiem, że w każdej opinii jest ziarno prawdy. Natomiast twierdzenie, że 1 koleś mógł pomóc zejść 2, z których jeden ma klapki na oczach i osobiste porachunki z górą jest zbyt ostre.
  • Odpowiedz
@OgryzekSarmaty: Zdania można mieć różne na temat Bieleckiego ale tylko ta 2 miała szanse wejść na szczyt.
Skoro Urubko Spi!@#$ł to nikt nie pozwoli Adamowi iść samemu.
  • Odpowiedz
ale wole Berbeke który chciał pomoc i zginął niż Bieleckiego który ich zostawił


@OgryzekSarmaty: Jak jak gardze takimi co takie rzeczy oceniają... Wygodnie oceniać czyjeś decyzje na pograniczu zycia i śmierci siedząc w ciepełku co?
  • Odpowiedz