Wpis z mikrobloga

Hej
Przymierzam się do zakupu szafy Pax z Ikea - głównie ze względu na cenę i możliwość rozmieszczenia półek.
Problem jest taki, że na ścianie na której owy Pax ma stać jest nieruszalna wystająca ściana. Wysokość do tego poziomego wystajacego dzyndzla to 227cm, wystaje od właściwej ściany na ok 17cm. Pax musi być narożny więc odpada wersja niższa 201cm (Pax standardowo ma wysokość 236cm i tylko takie są narożne).
I tu właściwe pytanie, czy można przyciąć szafę od tyłu, może ktoś już to praktykowal? Jeśli tak czy najlepiej ciąć i później zabezpieczyć aby jakoś to wyglądało?

:-)
#remontujzwykopem #ikea #pytaniedoeksperta #budownictwo #stolarstwo
wujekjoe - Hej 
Przymierzam się do zakupu szafy Pax z Ikea - głównie ze względu na ce...

źródło: comment_NO2HSaOmFBvZbQ0GqjP91p6uCHOaMoCN.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@wujekjoe: ja bym to zwyczajną wyrzynarką upierdzielił. Przed złożeniem oczywiście. Listwy maskujące na koniec by się dobrało po złożeniu całości. Jak utniesz 9x17 cm z całości, to szafa dalej bedzie stabilna.
  • Odpowiedz
@pendzoncy_jez @wujekjoe : taaa nie polecam! kupiłem PAX-a 60 i założyłem, że spłycę chyba do 47 cm wszystko, a kosze kupię od tej wersji 37 cm. No i zaczynamy ciąć a tam plaster miodu. i potem to składaj tak aby się trzymało. U mnie przykręcaliśmy to do sciany dodatkowo w kilku miejscach.
  • Odpowiedz
  • 1
@pendzoncy_jez tak, ale nie zaslepi tego bez dodatkowego materialu a pp za tym bedzie musial ciac plecy. Ja polecam wziac nizsza wersje i na gore dorobic cokół zeby ladnie wygladalo
  • Odpowiedz
@wujekjoe: w takim razie powinno pasować. Bo skręcisz tą górną płytę na śrubach od frontu i na środku. Całość i tak dokręcisz do ściany. Z tym, że cięcie tej płyty aby było ładnie i równo może być trudne
  • Odpowiedz
  • 1
@poznanskijanusz dlatego tak jak pisał @pendzoncy_jez chyba wyrzynarka będzie ok, nawet kupię lepszą bo i tak się zwróci i kiedyś się przyda ( ͡º ͜ʖ͡º) (jasne hehe), dodatkowo jakoś zabezpieczylbym taśmą aby nie było odprysków, chyba że są jakieś lepsze i równie proste/domowe sposoby
  • Odpowiedz
  • 0
@wujekjoe nie da rady kolego wytniesz miejsca gdzie są łączenia i wzmocnienia płyt, a one są marnej jakości i góra chyba jest plaster miodu.
  • Odpowiedz