Wpis z mikrobloga

@ziurek: trzymanie środków w krypto nie jest dobrym pomysłem w obecnej chwili.
Zebrałem środki z giełd i wróciłem do "matecznika" gdzie mam wyjście na konto bankowe.
Jednak wiadomo jak to jest z chciwością... Gotówka na giełdzie w pogotowiu - dobra rzecz.
W obecnej chwili jednak będzie ostra panika w mediach, zaczną się dziwne akcje i kto wie co odstawią banki.
Sam dziwię się swoim słowom ale w obecnej chwili warto
  • Odpowiedz
@defoxe: to zależy, ja po ostatnich spadkach straciłem tyle, że kompletnie nie mam ochoty zamieniać tego na gotówkę. Już wolę w najgorszym wypadku poczekać parę lat, niż tracić 60% teraz. Ale ja wpłacałem pieniądze, których stratę mogę bez większego problemu zaakceptować.

Przy większej kwocie to pewnie bym sprzedawał wszystko, spore spadki na giełdach (choćby S&P 500) nie wróżą, że to chwilowe odbicie. Myślę, że powiązanie zwykłych giełd z krypto jest
  • Odpowiedz
@ziurek: Ja również będę miał co jeść, jednak zbliżam się do wyjścia z tej zabawy (bo dla mnie to zabawa była) na zero. Problem jest tylko ze sprzedażą. Na małej giełdzie zwyczajnie nie ma ofert kupna.
A nagonka na giełdy i akcje ze wściekłością banków wcale nie ułatwia robienia HODL.
Zwyczajnie sytuacja nie jest zdrowa. Wahania w krypto - nic nowego.
Problem w tym, że teraz nie siedzimy sobie na giełdzie z grupką "fascynatów" a wszyscy wokół mają to gdzieś.
Jak to miało miejsce wiele lat temu...
Życzę krypto powrotu do zdrowia ale widzę ciężki chmury i nie wiem czy mam
  • Odpowiedz
@defoxe: jak problem ze sprzedażą - to wpłata np. na bitfinex, wymiany na krypto tam bez weryfikacji, tak samo wypłata (np. na polską giełdę, żeby zamienić BTC, lub LTC na PLN). Jak HODL, to też problemu nie widzę, tylko że tak jak mówiłem, HODL na portfelu offline, a nie giełdzie, bo nigdy nie wiesz kiedy się zwinie. Wtedy banki ci nie straszne, najwyżej kiedyś zrobisz wycieczkę za granicę wypłacić pieniądze,
  • Odpowiedz
Wypłata np. z bitbay kosztuje 4PLN


@ziurek: Niestety trzeba mieć weryfikację, a tam nie mam.

to wpłata np. na bitfinex, wymiany na krypto tam bez
  • Odpowiedz
ale krypto wypłacać możesz z tej giełdy?


Tak

To całe krypto na bitfinex, tam zamiana na btc, i z powrotem na Twoją giełdę.


@ziurek: Z LSK jeszcze daję radę, część się sprzedała, cześć nie ale wycofałem bo nadzieja umiera ostatnia i jeszcze liczę po cichu na jakieś odbicie dzisiaj. Jednak jeśli ten kryzys będzie się utrzymywał dalej to zastanawiam się co będzie. Ot czysta ciekawość, ja stratę ewentualnie przeboleję...
  • Odpowiedz