Wpis z mikrobloga

Witam. Mam możliwość odbycia jednego z paru kursów dot. IT. Obecnie mam zrobionego mgr inżynierii środowiska i pracuje w budżetówce (2,5k here). Wydaję mi się że to nie jest jednak praca dla mnie. Chce spróbować sił w IT. Zawsze interesowały mnie komputery i ta tematyka. Za gnojka (mieszkając na totalnym zadupiu i mając jako 1 internet w gminie xD) tworzyłem proste strony w html przy poradnikach z Entera w notatniku. Mam do wyboru kurs HTML5 Application Development Fundamentals lub Software Development Fundamentals (C#). Po takim kursie chce startować na jakieś stanowisko juniora. Pytanie do was, który kurs lepszy (bardziej przyszłościowy)? Dodam że kursy są dofinansowane z EU także kwota jest symboliczna. No i jakie stanowiska w ogłoszeniach o prace wtedy atakować?
  • 12
Software Development Fundamentals (C#)


@f8l8x: javascript nie jest najlepszym językiem do nauki programowania, po C# zdecydowanie łatwiej będzie ci przerobić materiał z drugiego kursu niż odwrotnie. To są egzaminy Microsoftu? Jak tak to ciężko będzie po 3 dniowym kursie znaleźć wymarzoną robotę.
Osobiście dla ludzi którzy rozpoczynają przygodę z programowaniem polecam zacząć od: https://ocw.mit.edu/courses/civil-and-environmental-engineering/1-124j-foundations-of-software-engineering-fall-2000/

A potem się zastanowić co się chce robić, podszkolić w danych technikach, do pracy, kilka certyfikatów i
@sagyrd: To są kursy kończące się egzaminem. Mogę wybrać tylko jeden z nich ponieważ takie są zasady regulaminu w ramach dofinansowania. Kurs jest płatny 359zł. Wole uczyć się praktycznie pod opieką kogoś niż w domu (na samym początku).
@f8l8x: absolutnie idź,tylko nie wierz, jak ktoś ci powie że po nich dostaniesz świetnie płatną pracę. Praca informatyka w dużej mierze to samodzielna nauka. Dla przykładu ja co 3 miesiące zdaję egzamin certyfikacyjny z nowych funkcji systemu - release notes to około 1000 stron za każdym razem. Takich egzaminów mam kilka w roku.
@sagyrd: chodzi mi o sam start w IT. w mojej branży prze naprawdę pomyślnych wiatrach zarobię max 3,5-4k przy pracy na budowie jako kierownik, 10h dziennie plus nie raz soboty. dlatego szukam alternatywy. relatywnie dobrych zarobków w krótkim czasie, albo lepszych niż te które opisałem.
@sagyrd: powiat malborski, poza tym robota w mojej branży jest specyficzna i jak na moje zbyt mało płatna w stosunku na czas jaki trzeba jej poświęcić. mogę też zostać w obecnej i pracować za te grosze, ewentualnie dobić do 3-3,3k i tak całe życie ciułać przy spokojnej i sielankowej robocie.
@sagyrd : jeszcze bardzo ważna kwestia chyba tak sądze, na studiach miałem matlaba i programowanie procesów biologicznych za pomocą różniczek. powiem szczerze że bardzo słabo mi to szło.
@f8l8x: gorzkie żale gorzkimi żalami, idź na kurs zobaczysz czy to dla ciebie czy nie. jest wiele ścieżek rozwoju które możesz obrać, tester, front end development, back end it. Mówisz o algorytmach genetycznych? Póki nie chcesz zostać bioinformatykiem to raczej bym się tym nie przejmował. Zresztą jak masz inżyniera to zaliczyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeszcze raz powtórzę, ten zawód wymaga ogromnej ilości nauki, samemu, ciągle. Idź