Wpis z mikrobloga

@rzep: To jest bardzo szkodliwy precedens. Dzisiaj ze względu na "rację stanu" zakazuje się narodowcom a innego dnia z tego samego powodu zabroni się marszy ORP/KOD/kogokolwiek kto nie lubi PiS.
  • Odpowiedz
Nie istnieje w polskim prawie instytucja "zezwolenia" czy zgody na zgromadzenie. Mamy tryb zgłoszenia, który nie wymaga od organu wydawania żadnego aktu. Ewentualnie w wybranych przypadkach można wydać decyzję administracyjną o zakazie zgromadzenia.


@daj_pan_spokoj: Dzięki za wyjaśnienie. Potocznie można jednak uznać, że brak reakcji i zakazu to milcząca zgoda.
  • Odpowiedz
@rzep To jest postępowanie, które może ujść jedynie w stanie wojennym. (Co prawda ORP demonstracji zabrania się od dawna, co narodowcy mają w d.. i sami z jawnie niedemokratycznego prawa skwapliwie korzystali). Zgromadzeń narodowców ewidentnie naruszajacych prawo nikt nie rozwiązywał, a tu akurat, kiedy zarzekali się że będą grzeczni, PiS wprowadza mini-stan wojenny, bo jest interes polityczny.

Mam nadzieję, że zaczyna dochodzić, czemu z takim uporem tkwimy co miesiąc na Krakowskim
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Precedens szkodliwy i naciagają prawo (a może łamią nie wnikam) , ale sam protest tez może zaszkodzić Polsce i w pewnej mierze też samemu nurtowi narodowemu.
Skoro Le Pen i ten blond Holender odmówili koalicji z JKM w PE, bo to rzekomo antysemita to jak sobie narodowcy wyobrażają swoje istnienie w przestrzeni europejskiej gdy spotkaja sie po prostescie z nawała artykułów wyciagajacych wszystkie sprawki z iluś tam lat (a
  • Odpowiedz
@szurszur: To może nie należało tolerować rasistowskich i antysemickich zachowań (i tak, uprzedzając, za peło też, ale PiS posunął się bardzo w tym daleko), a nie teraz obarierkowywać następny fragment miasta? Co to jest, wojna?
  • Odpowiedz
@szurszur: Dokładnie, oni tylko czekają, aby posądzić Polaków o antysemityzm oraz donieść w światowych mediach jacy Polacy są źli. Jak już ktoś mądry w ostatnich dniach powiedział - nie możemy dać się sprowokować, niech oni swoje, a my spokojnie, merytorycznie z akcjami typu #germandeathcamps itp. Niestety w social mediach pełno jest ludzi, którzy jak tylko coś złego usłyszą od Żydów na temat Polski od razu komentują w sposób
  • Odpowiedz
@rzep: przecież tutaj chodzi o to, że Żydzi będą mieli kolejny argument jak w światowych mediach będzie relacja z tego protestu z podpisem "ANTYSEMITYZM W POLSCE"

A jak wiadomo, Hanka z Żydami zawsze trzymała sztame
  • Odpowiedz
  • 4
@mrblue: Będą mieli argument więc zakażmy legalnej demonstracji?

Może zakażmy w ogóle demonstracji bo każda demonstracja to wyraz niezadowolenia a to można źle wykorzystać w światowych mediach.
  • Odpowiedz
bo liczy na inbe i krecenie jeszcze wiekszej gownoburzy.

Może źle się wyraziłem. Nie jestem za tym, żeby zakazywać czegokolwiek.

Chciałem tylko powiedzieć dlaczego Hanka może mieć w tym interes.


@Dead_Inside: @mrblue:
Może i tak jest, nie zmienia to faktu, że to PiS ogranicza prawo do demonstracji i wyrażania legalnych poglądów
  • Odpowiedz