Wpis z mikrobloga

Ostatnio dotarła do mnie wieść, że znaczna część EC-2 została przeznaczona do wyburzenia, zatem postanowiłam się wybrać na eksplorację okolicznych terenów mieszkalnych. To niewielkie osiedle wręcz przyklejone do elektrociepłowni nie ustępuje w stopniu degradacji śródmiejskim kwartałom. Jednak co wprawiło mnie w prawdziwy zachwyt, to niezwykła bliskość zabudowań przemysłowych, które agresywnie rozlewają się, zawłaszczając gdzieniegdzie przestrzeń podwórek i ulic. Absolutną perełką jest ulica Różana, nad którą wiszą rury ciepłownicze, a ostatnie podwórko sąsiaduje "przez płot" z wielkim gmachem EC-2. Właśnie tam wykonałam załączone zdjęcie.

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
#miastomeneli
punkgrrl - Ostatnio dotarła do mnie wieść, że znaczna część EC-2 została przeznaczona...

źródło: comment_vpXHgE4dB3BmV62U9kQENu5Uql5YVHVL.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@punkgrrl: w sumie to trochę przykre, że będą go burzyć, bo budynek chyba w złym stanie nie jest, architektonicznie dosyć ciekawy i dopasowany do skali (chociaż nie do pierzei). Mógłby pełnić nawet jakąś funkcję publiczną, urzędową, architektonicznie właśnie na taki budynek wygląda.
Ogólnie to on cały wygląda jak jakaś wielka sceneria do filmu.
  • Odpowiedz
@vind: Nie wszystko jest przeznaczone do rozbiórki, część budynków jest wpisana do rejestru zabytków, więc ich nie ruszą. Ale nie wiem, które dokładnie, obiło mi się o uszy jedynie, że chłodnia kominowa zostanie.
  • Odpowiedz
@punkgrrl: warto jeszcze zauważyć, że obok budynku widocznego na fotografii w komentarzach jest drugi budynek który był kiedyś komisariatem a na podwórku jest jeszcze nie zburzony areszt z kratami ;)
  • Odpowiedz