Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #lucznictwo pijcie ze mną kompot!

Chyba właśnie udało mi się skonstruować niezwykle banalny w swej budowie, ale też i bardzo dokładny jak na swoją prostotę elektroniczny tester spinu strzał. Najlepsze jest to, że do tego projektu #diy wystarczy zwykła elektroniczna waga kuchenna (lub tzw. jubilerska), w miarę prosta powierzchnia (np. stół) i coś, na czym można oprzeć strzałę (np. małe drewniane klocki). No i rzecz jasna opracowany przeze mnie dzisiaj kalkulatorek, który po wklepaniu weń danych z wagi przemieni nam to ładnie na spin. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Muszę to jeszcze dokładnie przetestować, ale już teraz widzę, że efekty są bardziej niż zadowalające, a wyniki zgadzają się z tym, co pokazuje mój mechaniczny spinetester. Ba, tester elektroniczny działa dokładniej i lepiej, bo nie trzeba za każdym razem zerować iglicy dostosowując ją do stopnia skrzywienia promienia - tutaj robimy szybko dwa pomiary i dostajemy uśredniony wynik.

Jak tylko się upewnię, że wszystko działa jak należy, to na pewno wrzucę mały instruktaż jak zrobić coś takiego do własnego użytku (wystarczą zdolności manualne średnio ogarniętego pięciolatka) i jak poprawnie korzystać z kalkulatora.

Na razie wrzucam tabelkę z samego kalkulatora, zawierającą dane z 12 przykładowych badanych strzał. Dokładność pomiaru poraża zważywszy na to, że używałem zwykłej taniej wagi kuchennej i całej konstrukcji nie można nawet nazwać konstrukcją, bo były to luźno ustawione klocki. Przy zamocowaniu wszystkiego (poza wagą) na stałe i prawidłowej kalibracji spodziewam się błędów pomiarowych nie większych niż 2-3%, co dla spinetestera domowej roboty za równowartość 0 złotych to jest jakiś istny kosmos. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę mnie zdziwiło, że Powerflighty 500 mają ugięcie ~0,480, ale to samo wychodziło mi na zwykłym spinetesterze. Podejrzewam, że właśnie taka jest ich faktyczna twardość. W kwestii danych od producenta, to bardziej ufam moim Linkboy'om, które z zadeklarowanych 500 pokazują dokładnie 0,500 na obu testerach.
daedalus_pl - Mirki spod tagu #lucznictwo pijcie ze mną kompot!

Chyba właśnie udał...

źródło: comment_1csOaZhVotbRFS5oAXRBU5tsmT18HiSJ.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz