Wpis z mikrobloga

@GRBAS: wiem, że laptop, zobaczyłem po modelu procka ;)
Niemniej jednak chciałem dać jakieś porównanie temperatur przy przeglądaniu neta z kilkoma otwartymi kartami w mozilli na stockowym chłodzenia Intela ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GRBAS: Jak na przeglądanie neta to zdecydowanie za wysokie temperatury. Przeczyść cały układ chłodzenia, wymień pastę. Dla porównania - na i7 3630qm podczas oglądania filmów/przeglądania neta miałem max 40°C.
@GRBAS: jego jedyną wadą było to, że ważył coś koło 3,2kg (do tego zasilacz prawie kilogramowy), do tego miał mocno przeciętny czas pracy na baterii... Z drugiej strony, nie było wtedy gry, której by na ultra nie uciągnął. Pod małym obciążeniem był bardzo cichy (wentylatory się co prawda kręciły - na jakichś tam kilkuset rpm), z czasem ogarnąłem sobie jeszcze podkładkę chłodzącą (z jednym, dużym, wolnoobrotowym wentylatorem). Pamiętam, że po wymianie
@AceDM: Ja specjalnie skręciłem taktowanie do minimum, bo mi niepotrzebnie odpalało boosta przy włączaniu programów. Nawet nie odczułem różnicy xD Pewnie robotę robi SSD. Zastanawiam się, czy warto było porzucać C2D, może z SSD dawałby radę z dzisiejszymi internetami.