Wpis z mikrobloga

#ewakuacjaboners
w Polsce jest około 10 tysięcy sklepów wielkopowierzchniowych, samych biedronek jest 3 tysiące.
załóżmy, że przebywacie w jednym takim sklepie godzinę tygodniowo i że 5% z nich ma zastawione dodatkowe wyjścia ewakuacyjne (dane z dupy i w dodatku zawyżone. przypominam, że główne wyjścia nigdy nie są zastawione)
teraz wyszukajcie sobie ile było pożarów w takich sklepach w ciągu ostatnich 10 lat i ile osób w nich zginęło
szansa, że będziecie akurat wtedy w takim sklepie i spalicie się żywcem akurat przez nieprzestrzeganie zasad BHP i PPOŻ wynosi około 1 do... biliona?
podsumowując:
stopdyskryminacjizielonek - #ewakuacjaboners
w Polsce jest około 10 tysięcy sklepów ...

źródło: comment_tQ8p232NyUd8I2p8qzyyaQvJUNhbLoA3.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czyli czekaj, sklepy maja nie przestrzegać zasad BHP i PPOŻ ponieważ prawdopodobieństwo zdarzenia jest na granicy błędu statystycznego?


@TrueSlav: sklepy sklepami, ciekawi mnie co mają zrobić pracownicy stacji paliw naszego rodzimego potentata, na których to nagminnie magazynuje się towar w korytarzach. Wszyscy mają na to wywalone a jest to niezgodne z prawem. Druga sprawa to to, że ja nie wiem jak nowo otwarta stacja sieci może mieć powierzchnię magazynową wielkości
  • Odpowiedz
ot zwyczajnie teraz uwaga jest skierowana na zawalone towarami nieużywane drzwi ewakuacyjne


@stop_dyskryminacji_zielonek: bo trzeba zaczynać od podstaw? #!$%@?, co jest w tym niezrozumiałego... płacisz im pieniądze za towar to te #!$%@? gnidy mają obowiązek zadbać o twoje bezpieczeństwo w czasie robienia zakupów. tobie jakby napluć na ryj to byś mówił, że deszcz pada.
  • Odpowiedz
Idę jutro do korpo pokażę to BHP-owcowi xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd


@maciekson: no idź. przepisy BHP POWAŻNA SPRAWA, tak poważna, że ostatnio mieliśmy ewakuację, która (uwaga!) była zaplanowana jakieś 2 miesiące prędzej, miała harmonogram i ostatecznie polegała na zebraniu się w grupce pół godziny wcześniej, wyjściu spokojnym kroczkiem pod budynek z naprzeciwka i zrobieniu sobie pamiątkowego zdjęcia xD

ja nie wiem co za idioci wymyślają takie ćwiczenia, ale nawet dziecko z przedszkola by
  • Odpowiedz
  • 1
@stop_dyskryminacji_zielonek gdyby nie takie debilne próbne ewakuacje to nikt w moim korpo nie miałby pojęcia gdzie jest klatka schodowa ewakuacyjna i którędy ma iść. To może uratować życie. No ale komu ja tłumacze. Ty jesteś jednym z tych cymbałów, którym bhp nie da się wytłumaczyć. Zawsze z niego szydzą. Zrozum cepie, że życie ludzkie nie ma ceny i choćby codziennie 10000 ludzi miało sprzątać przejścia ewakuacyjne, żeby raz na 10 lat
  • Odpowiedz
  • 1
@stop_dyskryminacji_zielonek odwiedziłem ostatnio 3 biedronki w mojej miejscowości. W 2 wyjścia ewakuacyjne były zastawione paletami. Wyciągnij z tego %. Po coś są robione te wyjścia i dziwi mnie że na tyłu klientów nie ma tam nikogo z BHP albo p.poż kto by im zwrócił uwagę. Najlepsze jest to, że z zewnątrz sklepu na drzwiach jest wielka naklejka "nie zastawiać" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@stop_dyskryminacji_zielonek: nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zamiast marudzić na mirko, to pojął rękawicę i uruchomił akcję uświadamiającą społeczeństwo o zagrożeniach wynikłych z nieodpowiednio projektowanej infrastruktury drogowej, czy co tam uważasz za niebezpieczne. Mamy XXI wiek i nie musisz nawet w tym celu wychodzić z piwnicy.
  • Odpowiedz