Wpis z mikrobloga

@Jelonek_Pudu:
Cześć Mirki,

chciałbym się zapytać czy na projekcie wykorzystujacym NodeJS do backendu "warto" wykorzystywać MySql jako bazę. Osobiście tylko z nią jestem zaznajomiony a w większości materiałów w sieci widzę NodeJs + MongoDB. Nie wiem z czego to wynika dlatego zastanawia mnie czy mogę pozostać przy MySql czy muszę przesiadać się na MongoDB.

Byłbym wdzięczy na rady.

#programowanie #webdev #nodejs #mysql #mongodb #javascript
  • 14
  • Odpowiedz
@Jelonek_Pudu to pytanie w stylu: czy zostać czy jedzeniu widelcem czy wziąć łyżkę, to są różne narzędzia do różnych zastosowań, jak się #!$%@? to nawet zupę zjesz tym widelcem, ale chyba łatwiej i szybciej skorzystać z łyżki
  • Odpowiedz
@Jelonek_Pudu: to zależy od specyfiki projektu. Mysql jest bazą relacyjną, mongo w dużym skrócie przechowuje dokumenty. Jakie dane chcesz trzymać w bazie? Może się zdarzyć, ze potrzebujesz jednego i drugiego. Jeśli to mały projekt to może i jedno i drugie się nada - wtedy wybierz mongo - poznasz nową technologie :)
  • Odpowiedz
czy mógłbym prosić o bardziej szczegółowe informacje?


@Jelonek_Pudu: MySQL służy do straszenia małych dzieci a mongo do straszenia dzieci hipsterów.

MySQL jest strasznie popsutą bazą z długą historią durnych rozwiązań i małą ilością możliwości. MongoDB jest bazą danych o bardzo specyficznym zastosowaniu która jest wciskana wszędzie bo jest taka moda. Bierz Postgresa.
  • Odpowiedz
@Jelonek_Pudu: MongoDB ma swoje wąskie, specyficzne zastosowania, nie nadaje się do wielu typów baz, a jego popularność wynika głównie z tzw. Hype Driven Development. Powtórzę to, co zawsze powtarzam, kiedy ktoś pyta jaki typ bazy wybrać: jeśli nie potrzebujesz jakiegoś specjalistycznego zastosowania lub nie wiesz, czego potrzebujesz, bierzesz PostgreSQL
  • Odpowiedz
MySQL jest strasznie popsutą bazą z długą historią durnych rozwiązań i małą ilością możliwości. MongoDB jest bazą danych o bardzo specyficznym zastosowaniu która jest wciskana wszędzie bo jest taka moda. Bierz Postgresa.


@plushy: XD
  • Odpowiedz