Wpis z mikrobloga

#aliexpress #dispute #refund @AliPaczka

Jakie dokumenty przygotować i wyslac ich zdjecia do zalozonego sporu? Paczka przyszła do mnie bez telefonu (xD) czyli samo pudelko z ładowarką, jest to uwiecznione na dokumencie ktory dostalem do paczki od WER Warszawa. Waga paczki rowniez jest mniejsza jak przyjęli ją w Polsce. Zrobilem zdjęcia zawartosci paczki, wszystkiego co mialem, a aliexpress oferuje mi 0$ refundu, a chinczyk pisze o jakis dokumentach z poczty. Jest ktos w stanie mi to wyjaśnić? Bo ja jestem kompletnie zielony w tym temacie.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
no niestety brak, dzwina moda z nagrywaniem paczek tak szczerze mówiąc. Sądziłem, ze kwitek z WER starczy, bo w zawartosci nie jest napisane nic o telefonie.
  • Odpowiedz
Paczka przyszła do mnie bez telefonu (xD) czyli samo pudelko z ładowarką, jest to uwiecznione na dokumencie ktory dostalem do paczki od WER Warszawa. Waga paczki rowniez jest mniejsza jak przyjęli ją w Polsce.


@ysztyyy:

skoro w dokumentach miales niekompletna paczke, to po uj w ogole ja przyjmowales?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
nie bylo mnie wtedy w domu i paczke odebrała moja mama, więc nie było wyjścia. A naklejka z napisem o uszkodzeniu paczki byla z drugiej strony. Kwitek ktory tu wysłałem byl zwiniety i nie bylo widac szczegolowych informacji.
  • Odpowiedz
kiedys tutaj i na telchinie pisal ktos o podobnym przypadku, moze ktos pamieta jak to sie toczylo i skonczylo. wg. mnie ten papier z poczty to solidny dowod, zeby uzyskac jednak zwrot kasy. napisz do ali ze to jest protokol od kuriera ze paczka zostala rozdarta i okradziona.
@ysztyyy:
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
dzięki @widmo82 dopisałem to. Ogólnie to spór juz trochę trwa, teraz trochę "zaspamowalem" zdjęciami tego protokołu i mam nadzieję, ze się uda. Mam wrażenie, ze nie potrafią rozczytać treści dlatego dałem dokładniejsze zdjęcia z bliska i na wszelki wypadek przepisalem treść do komentarza. Jeśli spór sie zakończy a ja nie wybiorę zadnej z opcji podanych przez sprzedawcę lub Aliexpress to prawda, że pieniądze przejmie sprzedawca? Czy sprzedawca może przedłużyć czas sporu?
  • Odpowiedz
@ysztyyy spór ma sztywne ramy czasowe. Nie wiem czy komentarze w dyskusji o przedmiocie są widoczne dla osoby zajmującej się sportem. Najlepiej tylko tam w nim pisz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
no ok, chinczyk i aliexpress wymagaja ode mnie "ważnego dowodu z urzedu pocztowego" (valid proof of post office) - ma ktoś może pojęcie co to może być w większym znaczeniu?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
dobra ogarnięte, musialem wziąć z poczty kwitek z potwierdzeniem odebrania przesyłki. Spór przedłużył się o 2 dni, ale refund zaakceptowany. Dzięki Panowie.
  • Odpowiedz