Wpis z mikrobloga

@REMIR3X: Tak jak napisał @przemek6085: w przypadku darmowej wysyłki i jakiegoś problemu, masz prawo dostać zwrot pełnej kwoty.

Jeśli wysyłka była dodatkowo płatna, sprzedawca odliczy jej koszt od zwrotu, bo oddać ci musi tylko "wartość produktu".
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania też nie tak do końca :)

Art. 32. 1. Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy.

(...)

Art. 33.Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, przedsiębiorca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych
  • Odpowiedz
@przemek6085:

wrzucanie polskich przepisów do rzeczy z Aliexpress czy innej Alibaby (bo najprawdopodobniej do tego "free shipping" odnosi się wpis)

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Już widzę jak się Chińczyk przejmie tymi polskimi regułkami konsnumenckimi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mojwa: Tak, bo jak mem jest w oryginale, a nie przetłumaczony to już rozumiem, że zakupy muszą być z zagranicy xD
Poza tym nie jestem zbyt zorientowany w temacie zwrotów z ali, ale czy ktoś w ogóle zwraca itemki z chin, gdzie pewnie koszt wysyłki zwrotnej może przewyższać wartość zakupu?
  • Odpowiedz
ty debilu

@redheart: Nie musisz przenosić odzywek z domu rodzinnego na wykop, serio. Możesz zostawić wyniesione zachowania dla siebie.

przecież można kupić w $ przez Amazon np

Ale nie zmienia to faktu, że kupując w zagranicznym sklepie (czy nawet na eBay), korzystając z obcej waluty nie masz jak powoływać się na polskie przepisy, bo ich obowiązują przepisy adekwatne do ich kraju oraz ewentualnie regulaminu w danym serwisie.
Tylko polskie sklepy
  • Odpowiedz
i co mnie obchodzi te polskie prawo?


@redheart: Bo "rżę" z tego, że polskie prawo jest niemożliwe do zastosowania przy zakupach ze sklepów zagranicznych. Widocznie za mało lotny jesteś, żeby to pojąć.

Z Amazona dostaniesz normalnie zwrot bo to porządna firma i w myśl ich obsługi klienta ktoś się tobą jednak przejmie

Ale dostajesz zwrot "bo Amazon ma taką politykę obsługi klienta" czy dlatego, że zagraniczny oddział Amazona stosuje się do polskiego prawa? ( ͡
  • Odpowiedz
@redheart: No musi być wyżej, bo może zakładam, że nie każdy chce oglądać twoje pełne "kultury" (oraz niezgodne z regulaminem) komentarze. I (jak widać) Moderacja także nie chce.

Przypominasz mi typa, który zastawił wjazd do domu mojej cioci, usilnie nie chciał przestawić samochodu, a jak w nocy policja ściągnęła mu auto to potem wyzywał ją od "#!$%@? konfidentów".

Ta sama logika - wszyscy dookoła są winni tylko nie ja (
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: i vice versa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiesz że nie miałeś racji przyczepiając się niesłusznie że ten mem jest o aliexpress i innych Chińczykach i jedyne co ci zostaje to naciągać moderację na naruszenia XD
  • Odpowiedz