Wpis z mikrobloga

Jest jakiś poradnik co do rozdawania tytułów i jak się dzielą w przypadku dziedziczeń? Nie mogę zrobić wasala "od zera do księcia", ciągle mam karę -10 "too many held duchies", ale jak daję wasalom,którym mogę dawać te tytuły, to nagle chcą niepodległości ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#ck2
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ciągle mam karę -10 "too many held duchies"


@Saper9: To chodzi o twoje księstwa ziomek XD Legitnie możesz sobie trzymać dwa. Dlatego ja zawsze po zdobyciu primogenitury niszczę swoje tytuły książęce, żeby móc trzymać jak najwięcej ziemi. Nie wielki spadek bonusów ale coś za coś. Zreszą jako imperator mam #!$%@?, czy stracę 2 pkt prestiżu czy nie. Ziemie i silna armia do obrony przed wasalami (XD) są dla mnie ważniejsze.
  • Odpowiedz
@Saper9 wszystko zalezy od praw dziedziczenia, albo masz podzial tytulow i kazdy z synow dostaje po kawalku (jak masz 2 krolestwa to panstwo sie rozpada), przy innych wszystko dostaje dziedzic, zeby komus nadac tytul ksiazecy najpierw musi miec hrabstwo (tutaj pojawia sie problem podzialow tylulow, bo przy ich podziale czesto nie mozesz rozdawac czegos, czego twoj dziedzic nie dostanie) 2-3 tutuly ksiazece to max, kiedy wasale sa zbyt silni to zawsze
  • Odpowiedz