Wpis z mikrobloga

@JRtI: to nie jest podrobka anengu, aneng to ta sama podroba tylko z innym brandingiem. an8008 to odpowiednik zt104, natomiast zt102 z mojego wpisu to brat an8002

an8008 ma #!$%@? zakresy i mimo wiekszej rozdzielczosci wolalbym ten nizszy model.
  • Odpowiedz
@PaulStone: tak, chyba ze nie odpowiada ci jego specyfikacja. zobacz sobie jakie zakresy mierzy z jaka dokladnoscia.
mi w nim brakuje lepszych kabli, poza tym jest spoko
  • Odpowiedz
@hrumque bardziej mi chodzi o to czy ten miernik wart jest tych 28zl czy lepiej kupić ten podły zwykły, czarny kanciasty za 10 czy tam ile złoty bo pomiar będzie taki sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
tak, chyba ze nie odpowiada ci jego specyfikacja. zobacz sobie jakie zakresy mierzy z jaka dokladnoscia.

mi w nim brakuje termometru i lepszych kabli, poza tym jest spoko


@blantek: podaną przez chińczyka dokładność to ja biorę tak samo, jak reklamy leków homeopatycznych.
Pomiaru temperatury w takim mierniczku - nie potrzebuję (mam lepsze, dedykowane i wygodniejsze narzędzia), zwłaszcza że termopara szybciej się zgubi i zniszczy, niż akurat będzie mi potrzebna.

Lepsze kable?
  • Odpowiedz
czy lepiej kupić ten podły zwykły, czarny kanciasty za 10 czy tam ile złoty bo pomiar będzie taki sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PaulStone: ten podły kańciasty posiada jedną niezaprzeczalną wadę - przełączanie zakresów pomiarowych tym obrotowym przełącznikiem. Który realnie jeździ blaszką po ścieżce na płytce (która w tej cenie - złocona nie jest...) więc to wszystko po roku trzymania w aucie/garażu/szafie - śniedzieje/kurzy się i przerywa
  • Odpowiedz
@PaulStone: tak, ten za 10zl to straszne gowno, nie da sie uzywac. nie tylko chodzi o kółko. w nich po prostu wszystko jest złe.
@hrumque: poprawilem co do temp. co do kabli mialem na mysli wlasnie dodatkowy zestaw z klamerkami i troche grubsza miedz bo czesto mierze wieksze prądy. masz racje co do dokladnosci, ale zakresy sa wazne - ZT104/AN8008 brakuje kilku podstawowych zakresów niestety mimo rozdzielczosci 9999
  • Odpowiedz
@blantek: tutaj pomiar prądu jest tylko do 10A, a i to jest mocno wątpliwe i koślawe, ot taka prowizorka jak nie ma nic innego. Spore prądy mierzy się innymi narzędziami.

Ja takie mierniki traktuje jako WSKAŹNIKI. Nie chodzi o zmierzenie parametru z klasą 0.5, tylko podstawowe narzędzie pierwszej linii diagnostyki "z walizki podręcznej" - w sensie czy dochodzi zasilanie 230v, czy jest jakieś napięcie za zasilaczem (a czy to jest 5.01v
  • Odpowiedz