Wpis z mikrobloga

Kto kupował iPhone X i potrzebuje faktury:

Po 1, ja nipu nie wpisałem - wpisałem za to w polu Dodatkowe dane adresowe NIP: 5xxxxxxxx ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie ma problemu żeby na ten nip wystawić fakture
Po 2, nie ma żadnego problemu z wystawieniem faktury vat 0% - ba, można taką fakture dostać do 3 miesięcy po sprzedaży

Ktoś sie orientuje co bardziej mi sie opłaca? Nigdy nie brałem faktur 0%, wtedy płace podatek u siebie czy po prostu mam ajfona X za 3800zl? xD
#iphone
  • 2
  • Odpowiedz
@Rabusek: https://www.apple.com/pl/shop/help/payments

Według jakiej stawki VAT zostanie obliczona cena produktów?

Zakupy w sklepie Apple Store będą opodatkowane według stawki obowiązującej w Twoim kraju (tj. kraju nabywcy). > W sklepie Apple Store nie można dokonywać zakupów kwalifikujących się jako dostawa wewnątrzwspólnotowa.


Apple ma polski NIP, który normalnie widnieje na fakturze. Księguje się to jak każdy inny krajowy zakup, więc po co faktura vat 0%? Zakładając, że wbrew temu co piszą na
  • Odpowiedz
Apple ma polski NIP, który normalnie widnieje na fakturze. Księguje się to jak każdy inny krajowy zakup, więc po co faktura vat 0%?


@snowak: taka że zamiat robić odliczenia/zwrotu po prostu go nie płacę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak, to prawda - ale telefony lecą z magazynów z irlandii/czech - więc nie są sprzedawane z polski.
  • Odpowiedz