Wpis z mikrobloga

@wonsz_smieszek: Odniosłem wrażenie jakobyś pisał to z myślą, iż ten czy inny przestarzały (w twoim odczuciu) standard powinien umrzeć, wybacz.

A póki ktoś nie wymyśli czegoś lepszego od MIDI, muzycy będą go używać do przesyłania cyfrowej informacji o zadanych instrumentowi nutach, parametrach filtrów czy natężeniu nacisku na klawisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: Właśnie o to mi chodzi, że pamiętam keyboardy z wejściem MIDI z początku lat 90' i jeśli to nadal funkcjonuje, to pewnie jest jednym z bardzo nielicznych standardów w elektronice.

Z komputerów z tamtych czasów nie pozostało już chyba zupełnie nic:)
  • Odpowiedz
wciąż Matuzalem


@wonsz_smieszek: Żeby było śmieszniej to na tym Matuzalemie opierają się wszystkie współczesne programy dźwiękowe. Jeśli słuchasz w radiu muzyki to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że w trakcie produkcji był użyty standard MIDI, nawet jeśli nie fizycznie w postaci kabelka to w postaci wirtualnej do komunikacji pomiędzy hostem a instrumentem VSTi. Powiem więcej: nie zanosi się żeby miało się to w najbliższym czasie zmienić.
  • Odpowiedz
@duncanidaho2: no właśnie mireczek wyżej mi to napisał :) Jestem faktycznie zaskoczony, ale bardzo spoko - jeżeli coś działa, to lepiej nie zmieniać. Mnie już wystarczy ciągłego kupowania kabelków, przejściówek i zmian sprzętu :)
  • Odpowiedz