Wpis z mikrobloga

Oczywiście, że tak, przecież górę rankingu mala okupują setne sezony serii tj. monogatari, gintama, haikyuu, które oglądają juz tylko najwięksi fani i dają same dziesiątki. Też ubolewam nad tym, ze nie ma tam filtru, który pokazywałby topkę z samymi pierwszymi sezonami danych serii, bo wtedy łatwiej byłoby zobaczyć czego dobrego się jeszcze nie widziało. Abyss po odjęciu ich byłby spokojnie piętnasty.
@ppidd_: No kurcze, 21. miejsce ze średnią 8.9, tego się nie spodziewałem. Myślałem, że raczej marudy się skrzykną żeby zaniżyć ocenę (co się często na MALu zdarza), a tu takie coś. Chociaż sam nie dałbym więcej niż 8/10.
@ppidd_: W sumie anime sezonu letniego, ale to raczej ze względu na słabą konkurencję. Nie wiem czy w jesiennym top 3 znalazłbym miejsce dla MiA. Zobacz sobie Houseki no Kuni - słyszałem, że mają być podobne klimaty.
@ppidd_: Twoja strata, skoro nawet nie potrafiłeś dokończyć odcinka. Jak dla mnie CGI świetnie wykonane i pasuje do tytułu (blask światła odbijający się w "mineralnych włosach", praca kamery wykorzystująca trójwymiarowy plan itd.), dbałość o detale, jak np. odgłosy kamyków ocierających się o siebie przy ruchu postaci, bardzo dobra kompozycja scen i w końcu intrygująca fabuła. W drugim odcinku Houseki zdarzyło się już więcej niż przez połowę Abyss. ( ͡º ͜
@ppidd_: O kurczę, straszna kara. ¯\_(ツ)_/¯ Polecam się pogodzić z faktem, że nie znajdziesz więcej produkcji podobnych do MiA. W życiu każdego zapalonego oglądacza chińskich bajek przychodzi moment, że trafia na coś idealnie wpasowującego się w jego gusta, a potem jest już równia pochyła. Ja tak miałem po LoGH, ale nauczyłem się na nowo doceniać ciekawe anime. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Agnaktor: obejrzałem drugi odcinek no i dupy nie urywa. Część animacji jest ok, część nawet się kupy nie trzyma. Udźwiękowienie jest ok, muzyka, hmm... Jest jakaś? xD. Reszta naprawdę mierna. Jeszcze to pociągnę bo widzę, że początek fabuły jakiś potencjał posiada.
Btw. to kompletnie inne klimaty xD.
Obadaj Shoujo Shuumatsu Ryokou. To się zapowiada naprawdę dobrze. Mahoutsukai no Yome też dobrze wystartowało.
@ppidd_: Nie zmuszam. Uznałem, że podobne klimaty, bo bohaterowie nie będą mieli lekko, szczególnie, gdy poznają prawdziwą naturę ich świata.
Dziewczynki w czołgu - spasuję, bo nigdy nie pociągały mnie słodkie okruchy życia z militariami w tle. Oblubienica Czarnoksiężnika nie zainteresowała mnie jako manga, więc anime też odpuszczam. Z resztą, wystarczy mi już 9 serii w tym sezonie.
@ppidd_: Słodkie, bo bohaterki wyglądają jak ziemniaczki. Nie wątpię, że mają smutne przygody, ale mam alergię na dziewczynki bawiące się bronią prawie tak dużą, co na nastoletnie dramaty. Na pewno nie będę żałować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)