Wpis z mikrobloga

Wymieniłem mikroprzełącznik w myszce #roccat Kone Pure ponieważ miałem problem z dwuklikiem pod lewym klawiszem oraz pod scrollem. Producent w myszce za 200zł użył najmniej żywotnych przełączników Omrona (5mln kliknięć). Przełącznik pod scrollem (marki OTM) jest jakoś inaczej zamontowany i nie udało się go wymienić, jedynie rozebrałem go i złożyłem od nowa - póki co problem dwukliku ustał. Samo dostanie się do tego aby móc cokolwiek wymienić jest utrudnione, śrubka schowana pod płytką, która jest połączona poprzez przylutowany element - miałem olbrzymi problem aby go odlutować i ostatecznie nie udało mi się to i lekko musiałem wygiąć ten element aby dostać się do śruby.
Moim zdaniem producent celowo użył takich przełączników oraz tak ukrył tę śrubkę - w przyszłości raczej nie sięgnę już po produkty tej marki.
#chwalesie #postarzanieproduktu
  • 3
@Rampampam: do czasu problemu z dwuklikiem z kone pure bardzo dobrze mi się korzystało. może lekko irytuje zapis ustawień myszki - potrafi się przyciąć, ale gdy się zaczął problem z dwuklikiem to mnie to mocno zbulwersowało - nie po to wydaje 200zł żeby myszka działała lekko ponad 2 lata.