Wpis z mikrobloga

Co ten #apple #ios na #iphone to ja nawet! Iphone 6s 64GB here.
Robiłem aktualizacje od pierwszej bety dla developerów i ona była paskudna, w sensie stabklnosci. Niewiele w ogóle na niej działało. :) Ale wybrałem życie w becie świadomie, więc i nie narzekałem. No ale teraz już jest, długo oczekiwana, wytęskniona, piękna, szybka i wspaniała - oficjalna jedenastka stable! (U mnie od 12 września)

Napiszmy co i jak:
- bateria mam wrażenie że trzyma lepiej niż przed update z 10.3.3
- nie zauważyłem nagłych drenów baterii, ani zaraz po update ani też później
- system responsywny i bez żadnych przycięć na animacjach itp.
- nie działała jedna aplikacja: mBank. Ale @ZespolmBanku obiecał że do wypuszczenia stabilnego #ios11 to zmienią. I zmienili, działa wszystko.
- mesenger też się nie #!$%@?!
- w sumie nie widzę żeby cokolwiek się wywalało.
- mogę wyłączyć sieć wifi z którą jestem połączony dużo szybciej niż kiedyś, mam przycisk w control center.
- dorzucili też przycisk transferu danych, świetne.
- wszelkie 3d touch w każdym zakątku systemu - bajer!
- control center! Własne skróty, szybki dostęp do tego co aktualnie mi potrzebne.
- wyświetlanie okładki albumu ze spotify/music w control center - działa prawidłowo.
- appstore subiektywnie ładniejsze, prostsze i lepiej zorganizowane.
- duże tytuły niektórych aplikacji. No duże, tak sobie wymyślili. Źle nie jest.
Co tam jeszcze powinno mi się zepsuć a nie zepsuło?

  • 7
@viruszg: w ios 11 wyłączenie wifi nie działa poprawnie (chyba że naprawili jakąś łatką), reszta to twoje odczucia, ja osobiście nie lubie nowego control center jak dla ślepego, to samo zakładki w aplikacjach typu wiadomości czy email są dużą czcionką jak dla ślepego. ogólnie jestem zdecydowanie na NIE
@dildo_vaggins: Wyłączanie WiFi działa poprawnie, ale jeśli robisz to z ustawień. Jeśli wyłączasz z Centrum Sterowania, odłączasz aktualną sieć, ale nie wyłączasz WiFi.
To samo z Bluetooth.

Podobno (gdzieś wyczytałem) chodzi o to, żebyś mógł odłączyć się od sieci, czy urządzenia BT, ale żeby WiFi/BT nadal działało, żeby AppleWatch mógł się komunikować z telefonem, żeby AirDrop działał itp.

Ciekawostka: rozłączenie WiFi z Centrum Sterowania powoduje, że następnego dnia, o (chyba) 5:30
Ciekawostka: rozłączenie WiFi z Centrum Sterowania powoduje, że następnego dnia, o (chyba) 5:30 telefon sam podłączy się do znanej sieci.


@ingvarr_zaag: O, ciekawe! To jest gdzieś udokumentowane?