Wpis z mikrobloga

Pobawiłem się 2 h #macos #highsierra i oto moje wrażenia:
* Kilka aplikacji których używam nie jest jeszcze kompatybilnych ale to kwestia nabliższych updatów. Wkurza mnie, że mając legalnego starego Little Snitcha nie załapałem się na bezpłatny update do 4.0.3 który działa na High Sierrze. No cóż poczekam na wersję edukacyjną a narazie lecę na DEMO.
* Safari - największe zaskoczenie - Istna RAKIETA!!!!! Nie wiem czy to zasługa APFS czy ją tak zoptymalizowali ale żadna obecna przeglądarka na każdy OS nie może się równać z szybkością, obsługą i płynnaścią Safari. Żegnam się z Chromem na zawsze. Ukłony dla deweloperów. Odkrywam internet na nowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Super blokowanie autoplay na stronach.
* Zyskałem 15 GB na dysku SSD ( ͡° ͜ʖ ͡°) mając ciągle te same programy - pewnie to zapowiadana optymalizacja aplikacji Mail.
* Czekam na pełną kompatybilność PathFindera bo jak patrze na funkcjonalnośc Findera to mnie skręca.Tyle lat rozwoju a Apple dalej can't into OS Shell.
* Generalnie Macbook Pro z 2015 #!$%@? jak motorek ( ͡° ͜ʖ ͡°) #apple
  • 11
@SonOfTheSun: to mi gdzieś wsiąkło 10 GB miejsca na dysku z kolei, ale powoli przybywa. Coś system sobie kmini w tle. APFS jest spoko, bo bez kitu cos żwawiej dysk chodzi. Safari tylko na baterii używam to jeszcze zobaczę. Ogólnie taki lepszy update Sierry, a nie nowy system, który zmienia świat, ale jest nieco na plus, racja. Bez szału w każdym razie. Średniej wielkości poprawka jak dla mnie.
@indywidualny: Apple od początku nie traktowało tego update'u jako wielki skok. Mi się kierunek podoba, a najważniejsza nowość to APFS - można powiedzieć, że to mimo wszystko jakaś tam rewolucja bo zrezygonowali z wysłużonego HFS+ co miał lata świetności za sobą. W końcu CleanMyMac nie wariuje pokazując wolne miejsce jak to miało u mnie miejsce na HFS+. Co reset systemu, czyszczenia to różnice mogły wynosić kilka GB. Teraz na APFS jest
@SonOfTheSun: ten nowy macos chyba zmienia system plików, rozumiem, że po updacie nic Ci się nie zepsuło w taki sposób, żeby np. nie dało się otworzyć? Da się gdzieś sprawdzić jakie aplikacje są/nie są kompatybilne, czy po prostu ręcznie trzeba każdą przeglądać?
Mam pełny backup w time machine, ale wolałbym jednak się z tym nie męczyć :)