Wpis z mikrobloga

Mirki można jakoś zablokować możliwość wysuwania szybkich ustawień (tej belki z góry) na zablokowanym ekranie na #oneplus (a dokładniej mówiąc #oneplus3t )? Chodzi mi o to, że mam tam skrót do włączania NFC (i chciałbym go tam mieć :) ). Problem w tym, że każdy bez odblokowania telefonu może zsunąć skróty z góry i włączyć NFC bez podawania jakiegokolwiek pinu. Czy jedyne wyjście to wywalenie kafelka do włączania NFC ?

  • 19
@Ar_0: Jeżeli tobie chodzi o bezpieczeństwo płatności zbliżeniowych, to w aplikacji banku powinno być w ustawieniach wybór płacenia na odblokowanymi urządzeniu lub nie, bynajmniej tak jest w mojej aplikacji
@bruki323: Właśnie o to chodzi. Chciałbym odebrać możliwość włączenia NFC w telefonie przy zablokowanym ekranie. Najlepiej gdybym miał możliwość zablokowania ściągania górnej belki powiadomień ze skrótami ustawień na zablokowanym ekranie
Posiadam konto w mBanku, niestety nie widzę w aplikacji mBanku (jak i w Android Pay) możliwość ustawienia płacenia tylko na odblokowanym urządzeniu

nie powinno dać się zapłacić bez odblokowania ekranu

@xGogi: na pewno? Przyznam, że jeszcze nie próbowałem ale wszystkie
@Ar_0: Nie da się zapłacić z zablokowanym ekranem. Mało tego, jak wyłączysz sobie w telefonie całkiem blokadę kodem lub przez czytnik linii papilarnych to telefon da Ci chwilę na przywrócenie tej blokady, inaczej odłączy kartę płatniczą od Android Pay.
Nie da się zapłacić z zablokowanym ekranem


@lewe_konto: Przeszperałem teraz stronę mBanku i nie masz racji. Wyraźnie jest tam napisane, że wystarczy wybudzić telefon, nie trzeba go odblokowywać. Tak więc ****, dupa i kamieni kupa
@Ar_0: Próbowałem tak zapłacić i nie udało mi się. Było to zaraz jak wdrożyli możliwość płatności telefonem, może coś się zmieniło od tego czasu. Normalnie zawsze odblokowuję.
@Ar_0: Najbardziej logiczne wydaje się umożliwienie takich płatności do 50 zł, bez podawaniu PINu, ale w sumie napisali to tak tajemniczo że teraz domyśl się o co chodzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
@blichaar wczorajszą noc spędziłem na poszukiwaniach i na rozmowie z mBankiem. Niestety płacić można przy zablokowanym telefonie (standard w Android Pay, aplikacja mBank nie wymusza innych ustawień). Jedyne wyjście to usunąć skrót do włączania NFC z paska powiadomień (można się do niego dostać bez wpisywania pinu) i przed każdą płatnością włączać nfc a po każdej płatności wyłączać
Jedyne wyjście to usunąć skrót do włączania NFC z paska powiadomień (można się do niego dostać bez wpisywania pinu) i przed każdą płatnością włączać nfc a po każdej płatności wyłączać

@Ar_0: Tylko po co? NFC chyba nie zużywa aż tyle baterii. Ja mam ciągle włączone i jest OK.
Tylko po co? NFC chyba nie zużywa aż tyle baterii. Ja mam ciągle włączone i jest OK.


@niezielony: Problem, że tutaj nie chodzi o baterię. Załóżmy, że ktoś kradnie ci OP3T. Zdarza się. Następnie ten ktoś idzie z telefonem do sklepu i bez odblokowywania ekranu (bez wpisywania PINu czy przykładania palca aby odblokować telefon liniami papilarnymi) robi zakupy do 50 PLN bo powyżej tej kwoty trzeba wpisać PIN karty visa w
@Ar_0: Na Twoim miejscu zainstalowałbym jakiś widget do nfc na pulpit, żeby nie musieć za każdym razem wchodzić do ustawień.

Ogólnie z czego się zorientowałem jest możliwe napisanie apki, która będzie wyłączać nfc po zablokowaniu ekranu i włączać po odblokowaniu. Kto wie, może nawet ktoś już taką apkę napisał.
@niezielony dzięki za podpowiedź! Przypomniało mi się, że przecież mam taskera! Wczoraj trochę na szybko poszukałem i znalazłem info, że jest to możliwe. A co? Napisanie w Taskerze skryptu który przy odblokowanym telefonie będzie włączać NFC (a przy zablokowanym wyłączać) :-). Zawsze to parę kliknięć mniej. W weekend będę się bawić