Wpis z mikrobloga

@Hirvio44: Ja jestem dalece krytyczny wobec Jacka Międlara, nawet nie wiązałbym go z szeroko rozumianą "prawicą", z pewnością nie jest konserwatystą. Ja jeno staram się piętnować próżność, głupotę i fałszywość tych, którzy posługują się pewnym zgrabnymi, popularnymi i potocznymi formami, pozbawionymi merytorycznej treści.
  • Odpowiedz
@adam2a:
Cholera, możecie powiedzieć, co wam siedzi w głowie, że taki tytuł w języku polskim kojarzycie ze słynnym mein kampf Hitlera? Tzn. o czym wy myślicie, że na widok tego tytułu po polsku w waszych główkach triggeruje się skojarzenie z faszyzmem, słodka neuropko?

Jeśli to tylko paranoja polegająca na kojarzeniu z faszyzmem ludzi nie myślących w jedynie słuszny i sprawiedliwy (wg waszych osądów) sposób, to spoko. Gorzej, jeśli jest tak jak w parafrazie tego nieśmiesznego żartu:
Psycholog do neuropka:
P:Proszę powiedzieć, co pan widzi
empty_silence - @adam2a: 
Cholera, możecie powiedzieć, co wam siedzi w głowie, że ta...

źródło: comment_IHu7NK5JrRl8GDgYn7s0wnFhjRwKBVEy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@empty_silence: Gdyby J.K. Rowling wydalała książkę o takim tytułe to byłbym skłonny uwierzyć w przypadek. To mamy gościa blisko związanego ze środowiskami narodowymi, który wielokrotnie powtarzał, że jest antysemitą, wystawczy posłuchać jego wykładów na yt. Międlar jest też mimo wszystko inteligentną i wykształconą osobą, napewno zna Mein Kampf i widział jakie kontrowersje wzbudzi. O przypadku nie ma mowy.
  • Odpowiedz