Wpis z mikrobloga

Okej mirasy, radziłem się Was w sprawie gier dla 3 osób i więcej i m.in. za sprawą @Jednobrewy zakupiłem koledzę na urodziny 'Cyklady', która to okazała się fantastyczną grą strategiczną dla naszego planszówkowego grona. Jednakże kolega teraz wyjechał, nasze grono się z lekka skurczyło i szukam GRY planszowej, bądź karcianej (tym razem do mojej kolekcji) dedykowanej TYLKO bądź GŁÓWNIE dla 2 osób. Może być strategiczna, ekonomiczna, logiczna, mniej lub bardziej luźna. Rozmiar pudełka nie ma raczej znaczenia - rozważę wszystkie propozycje ekspertów ( ͡° ʖ̯ ͡°) W każdym razie, wymagam skalowalności dla 2 osób na b. wysokim poziomie. Pozdro!

zapomniałem dodać, że w swojej kolekcji jedyne co nadaje się do grania w 2 os. to:
W cieniu tronu oraz Królestwo (Melee) [aczkolwiek nie jest w 100% dedykowane dla 2 os.]
#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki
  • 15
@grzesix2: Master Set tyle kosztuje. Możesz kupić małą podstawkę z dwoma frakcjami za około 60zł, tam jest wszystko do grania w 2 osoby. Jak podejdzie to możesz dokupić kolejne frakcje. W takim budżecie można jeszcze zerknąć na Epic, Star Realms, 7 cudów: pojedynek (osobiście uważam, że gra jest beznadziejna, ale ma wzięcie), może Patchwork (ale to bardzo lekki tytuł, na dłuższą metę nudny).
@grzesix2: Star Wars Rebellion.
Nie liczac gier bitewnych oraz wszelkiej masci karcianek ( wliczam w to NH Hex ) to chyba najlepsza gra dwuosobowa. A co do Summoner Wars sam osobiscie nie uznaje za sensowna karcianke do zakupu, bo lepiej dolozyc do jakiegos lcg/ccg :D Gierka nawet znosna ale do popykania na telefonie albo taliami kumpla a nie kupowania
@grzesix2: Nie zapominaj o Agricoli. Mimo że chodzi od 1-5, to na dwie osoby jest to kapitalna gra, której nic nie brakuje. 90% moich partii to wlaśnie w 2 osoby. Jedna z moich ulubionych gier EVER.