Wpis z mikrobloga

@nathaliekill: Lublin ma aplikację dla turystów - sam nie miałem z nią do czynienia ale po opiniach innych jest bardzo przydatna - myślę, że może być taką "mapką dla zwiedzających". 27-30 lipca w Lublinie jest Carnaval Sztukmistrzów - dużo ludzi ale i dużo się dzieje. Co do zwiedzania to na pewno starówka, zamek, świeżo wyremontowany Plac Litewski, można wypożyczyć rower i skoczyć nad zalew, jest Muzeum na Majdanku, warto odwiedzić Skansen
@nathaliekill: Link ze strony głównej dla #wroclaw super. Ja mogę polecić spacer "w poszukiwaniu ukrytych krasnali" po centrum. Nawet dla dorosłych fajna zabawa w stylu gdzie jest łoli.
W #krakow ja mogę polecić Nową Hutę na spacery, przede wszystkim oczywiście tą najstarszą część.
Jest Rynek i okolice z kościołami wszelkiej maści, Sukiennice, Wawel, Opactwo w Tyńcu, Kościół na Skałce, bulwary wiślane, planty, Zakrżówek i Las Wolski z Zoo, Kopiec Kościuszki, Błonia
@nathaliekill: Toruń - właściwie wystarczy wejść od Placu Rapackiego na starówkę i pokręcić się po uliczkach aż do Nowego Rynku, a potem wrócić sobie bulwarem. Któryś oddział muzeum piernika ma warsztaty z wypiekania, muzea szału raczej nie robią. Wieczorami jest jeszcze pokaz światło i dźwięk na fontannie przy starówce, ale to raczej późno się zaczyna, dopóki słońce nie będzie zachodzić o wcześniejszej porze.
W sezonie możesz trafić na święto którejś z
@nathaliekill: byłem na początku czerwca, robiłem piernika (piecze obsługa) i zwiedzałem muzeum. Fajna sprawa. Tylko na warsztaty trzeba się wcześniej zapisać (ja zapisywałem się w sobotę po południu na niedzielę na 11:00 chyba). Tak z ulicy może się nie udać wejść