Wpis z mikrobloga

Mirasy mam pytanie , czy PiS już nawet dobrał się do zakupów z chin ? Zamówiłem 2 szkatułki , jedna na biżuterię , druga na 2 zegarki . Wysłane w 2 oddzielnych paczkach. Waga -230g każdej z paczek . Dziś dostaję list z UC z wiadomą prośbą. Cena za obie to 10$. Kiedyś zamawialem dużo większe paczki , i przechodziło bez problemu . A teraz co nie zamówię, to dostaję zawiadomienia z UC. W sumie wysłać im skany itd to 5 minut , ale miesiąc minął od wysłania im dowodów a ja dopiero dostałem paczkę .. widać mają dużo pracy.. jak z tym u was ??

#aliexpress #zakupyzchin #wer
  • 14
  • Odpowiedz
@leszek_SK: wer warszawa . Mogliby chociaż skanować paczki pod względem zawartości i oceniać czy wartość takiego pudełeczka przekracza te 22$. Bo jeszcze trochę , i zamówisz długopis to też list dostaniesz. Jakiś czas temu , wyliczyli mi z paczki 43 zł vatu + 17zł kosztów zawiadomienia i odprawy.. nie pamìętam dokładnie , ale kiedyś te koszta były chyba niższe
  • Odpowiedz
@tomasz-kapusta: jeszcze nie naliczyli , bo dziś dopiero dostałem listy . Ale nie powinni nic policzyć , ponieważ wartość nie przekracza 22$ , czyli zwolnione z opłat . Chodzi mi bardziej o sam fakt kontrolowania każdej paczki , nawet tych oczywistych , w sensie mało wartościowych.
  • Odpowiedz
Nie , sprawdzone już pare razy. Do 22$ paczka zwolniona jest z wszelkich opłat. Chociaż coś czuję, że niebawem i to zmienią.
  • Odpowiedz
@335d: ŻADEN zakup nie jest zwolniony z VATu. ŻADEN.
1$, 5$, 21$ czy 150$ - na wszystko możesz dostać VAT. Przestańcie powtarzać tę bzdurę, tak jak z oznaczaniem "GIFT". Zaznaczenie jednego okienka nie sprawi, że nasi urzędznicy nagle przepuszczą paczkę :-D
  • Odpowiedz
@335d

Do 22$ paczka zwolniona jest z wszelkich opłat.


XD

Chociaż coś czuję, że niebawem i to zmienią.


Ustawa z 2004 r. ci wystarcza?

@tomasz-kapusta jest tak tylko niestety ludzi boli ART 51 ustawy o VAT pkt 1 i 3
  • Odpowiedz