Wpis z mikrobloga

Trochę ponad rok temu znalezienie pracy jako młodszy programista / stażysta zajęło mi dokładnie 20 minut i wymagało wysłania jednego maila. Teraz od tygodnia szukam czegoś nowego, wysłałem 6 CV i nikt się nie odzywa. Co się zmieniło:
- mam nowe kolorowe CV które wydłubałem sobie w Illustratorze na podstawie znalezionych w necie generatorów
- przetłumaczyłem CV na angielski
- ukończyłem inżyniera
- zmieniłem studia AiR Politechnik Poznańskiej na krzak z UAMu
Co jest przyczyną?
#naukaprogramowania #pracait
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CichyGlosZTyluGlowy: powoli przesyt informatyków się robi na rynku pracy, tak samo jak np dawniej z geodezją, budownictwem, ekonomią... teraz coraz częściej np widzę, że w ogłoszeniu jest zawarte 'minimum 2 lata doświadczenia komercyjnego', także próg wzrasta z roku na rok, ale spokojnie, głowa do góry, będzie dobrze, zawsze jest Anglia lub Niemcy
  • Odpowiedz
@d1l4x: 10 lat temu też było w ogłoszeniach minimum 2 letnie doświadczenie, i 20 lat temu pewnie też. Sorry, nikt nie daje ogłoszeń że szuka juniorów.
  • Odpowiedz
@fegwegw: Bańka nie pękła tylko pracodawcy zaczynają iść po rozum. Junior pracuje za grosze, ale szybko ucieknie. Ludzie wolą zatrudnić kogoś kogo nie muszą kształcić bo mniejsza będzie strata jak ucieknie.
  • Odpowiedz
Co się zmieniło


@CichyGlosZTyluGlowy: Czyli przez rok pokolorowales cv, przetlumaczyles pewnie nieudolnie na angielski i skonczyles gowno studia?

Nawet mi nie zal takich leszczy, nawet nie wspomniales o najwazniejszym - przyroscie umiejetnosci.

  • Odpowiedz
@CichyGlosZTyluGlowy: hmm coraz częsciej to śłyszę i sam się martwie tym wszystkim.Mam dopiero 4 miechy komercyjnego doświadczenia i się boję że jak mnie zwolnią to nic nie znajdę nowego.Inna sprawa że szukanie pracy przez tydzień to raczej nie za długo;p
  • Odpowiedz