Wpis z mikrobloga

Jak rozegrać Burgundię? Właśnie porzuciłem swoją 150-letnią rozgrywkę bo Francuzi co 15 lat atakowali i musiałem oddawać po 2 prowincje albo ledwo mi się udawało przy dobrych okolicznościach pogody do status quo doprowadzić, a każda wojna z Francją kończyła się 8 kredytami które kończyłem spłacać tuż przed kolejną wojną xD
Nie miałem szans na żaden sojusz z żadnym poważnym krajem: Kastylia stłamszona przez Aragonię która wyzwoliła się przy pomocy Francji i teraz mają sojusz, Anglicy mają niskiego trusta bo cały czas mnie mieli na rywalu, Austria nagle sobie wzięła mnie na rywala, Szwecja w unii presonalnej pod Francją xD Rzepa mnie nie chce, Rosja za daleko, a Turcja oczywiście sojusz z Francuzami xD Chyba już Granadą mi się przyjemniej grało, bo przynajmniej w pierwszych 10 latach wszystko się wyjaśniało, a tu musiałem tyle grać aby sobie uświadomić że sytuacja jest beznadziejna xD
Jakie pierwsze kroki? Czekać 30 lat na faworki z Austrią, Aragonią itd. czy jechać niebieskich tak szybko jak można na najemnikach i próbować sobie radzić z durnym AI wasali , które podczas oblężeń stoi obok i czeka aż przyjdzie wróg 4 razy większy?
#eu4
  • 1