Wpis z mikrobloga

Ja jeszcze troszkę rozumiem bycie antynaukowym prawackim debilem i wierzenie w to, że globalne ocieplenie to spisek, homoseksualizm to choroba, a ewolucja to ściema. Ale jak bardzo trzeba być ułomnym aby twierdzić, że puszczę białowieską zniszczyli ekolodzy pozwalając na zajściem tam naturalnych procesów?

Leśnik ujawnia, jak ekolodzy zdewastowali Puszczę Białowieską

To już ostatni stopień debilizmu gimbazy z głównej czy zwykle płatne trolle?

#bekazprawakow #4konserwy #neuropa #puszczabialowieska #shitwykopsays #polityka
Clefairy - Ja jeszcze troszkę rozumiem bycie antynaukowym prawackim debilem i wierzen...

źródło: comment_EN7SKFlo1S8vw7xJZdZVXMXaN809ZMZ3.jpg

Pobierz
  • 16
@Kaelthas: źródłem pożarów w Polsce zazwyczaj jest nieodpowiedzialność ludzi. W każdym razie porównanie pożaru do tej sytuacji nie ma najmniejszego sensu, naturalna likwidacja świerków z puszczy może nieść nawet korzyści. Może wybijesz wszelkie organizmy w puszczy, bo zjadają cenną roślinność?
@Clefairy: To czy powinno się przeprowadzać taką wycinkę czy też nie jest kwestią dość dyskusyjną, bo z jednej strony jest to ingerencja człowieka, ale z drugiej ma ona na celu chronić jeden z największych fragmentów lasu pierwotnego nizin europejskich jaki się uchował. Puszcza jest na liście dziedzictwa UNESCO więc IMO należy jednak podejmować takie działania (jeśli są konieczne) żeby ją chronić.
Puszcza jest na liście dziedzictwa UNESCO więc IMO należy jednak podejmować takie działania (jeśli są konieczne) żeby ją chronić.


@chwed: Polecam ostatni reportaż Uwagi jak to ratowane od lat są lasy.
@chwed: Świerki nie są tam zbytnio naturalną roślinnością. A zmiany klimatu już ogólnie spowodują, że całkiem niedługo ich tam nie będzie. W tego typu puszczach mieszanych epidemie pasożytów są jak najbardziej normalne - to tego typu zjawiska wzmacniają lasy, nie osłabiają. Zresztą dynamika Lotka-Volterra to podstawa ekologii (nauki o współzależności organizmów nie ochronie środowiska). Albo chcemy mieć naturalny las albo nim zarządzamy i de facto robimy plantację, jak tego chcą leśnicy.
@Sierkovitz: Tylko że chyba już od dawna nie mamy tam naturalnego lasu tylko plantację zarządzaną przez ludzi. Mówiąc tam mam na myśli tę część puszczy, która miałaby być objęta wycinką - czyli nie biorę pod uwagę rezerwatu ścisłego