Wpis z mikrobloga

#kroliki #krolik
Pytanie do ekspertow:
Czy ktos z was mial do czynienia z krolikiem z niedoczynnoscia tarczycy?

Taka dniagnoze po morfologi postawil kroliczy weterynarz mojemu kabanowi.
Krolik od okolo 2 tyg stal sie markotny, systematyczny spadek aktywnosci biegowo-szalenczo-gonczej, stal sie troszke bardziej agresywny, najchetniej by lezal i lezal i lezal.
Poszlismy do kroliczego weta, krolik zostal przebadany wzdluz i wszesz, na morfo wyszla niedoczynnosc. Wczoraj wieczorem dostal pierwsza tabletke.

Ktos ma jakies informacje, moze borykal sie z takim problemem - pytam zeby wiedziec czego sie mozna spodziewac, na co zwracac uwage w razie czego i jak reagowac.
  • 6
  • Odpowiedz
@PurpleHaze konsultowalem się z Martą Białasik z Synergii, prosiła o kontakt czy przez fb czy mail z wynikami badań, ale potwierdziła, że zdarzają się takie sytuacje. Napisz do Niej, nie pożałujesz.
  • Odpowiedz
@soadfan: Dziekuje za zainteresowanie i szybika informacje, tylko wiesz ja nie chce uruchamiac 2 drog, bo moja wetka z Uniwerku Przyrodniczego z Wroclawia tez kontaktowala sie ze specjalistami od krolikow. Nie chce dublowac pytan tak jakbym nie ufal swojemu weterynarzowi.

Natomiast mam jeszcze jedno podejrzenie, ze niedoczynnosc tarczycy moze byc nie tyle przyczyna co jednym ze skutkow.
http://www.zoosklep-mariposa.pl/zywienie-krolikow-ze-sklonnoscia-do-odkladania-sie-osadu-wapniowego-w-pecherzu-i-nerkach/

Moj kaban ma otwarta klatke, nigdy nie pil za duzo, slysze czasami w
  • Odpowiedz
@PurpleHaze akurat ten artykuł pisała właśnie ta weterynarz z którą sie kontaktowałem i podałem namiar. Konsultacje nie są złe, to nie jest brak zaufania czy podwazanie wiedzy
  • Odpowiedz