Wpis z mikrobloga

#programowanie #php

Witajcie!

wraz z kolega szukamy ludzi, ktorzy chcieliby pokodzic
cos po godzinach w PHP i Symfony - oczywiscie na pelnym luzie.
Nasz plan jest taki, ze po zebraniu team-u (w ktorym docelowo ma byc do 5 osob)
zrobimy burze mozgow i wybierzemy temat do realizacji.
Chcemy na poczatku zrobic cos mniejszego, aby "przetestowac
sie w boju" i sprawdzic jak ta wspolpraca przebiega pomiedzy
"randomowymi" ludzmi z neta :) Naszym glownym celem
jest stworzenie czegos przydatnego i nauczenie sie
czegos od siebie nawzajem. Szukamy ludzi, ktorzy sa zaawansowani
i maja juz kilkuletnie doswiadczenie w pracy w swiecie
PHP. Najlepiej developera full-stack.

Jakby cos, ktos - to priv :)
  • 10
2. Node+Python? Czyli co, chcesz dwa backendy łączyć żeby co? być bardziej hip? xD


@Vinniczek: bacend piszemy w Cobolu, php to już front jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

a tak serio się wygłupiłem, ale rozumiesz o co mi chodzi, dlaczego akurat PHP

tym "pisać na priv" zdało mis się że chować będzie @misieg8:
w ktorym idealnym rozwiazaniem waszego problemu bedzie Node i Python :D


@misieg8: sugerowanie, że php to idealne rozwiązanie jakiegoś problemu :D

Tak czy tak nie wróżę sukcesów, ale mimo to życzę powodzenia i żebyście mnie udowodnili źle!
sugerowanie, że php to idealne rozwiązanie jakiegoś problemu :D


@meohaw: Wszystko ma swoje zastosowanie i każdy ma swoje preferencje. Jeśli tego nie wiesz, to mam dla ciebie złą wiadomość.
@JackBauer: nie wszystko ma swoje (w domyśle, dobre) zastosowanie, a co ważniejsze - nie ma idealnych rozwiązań. Jeśli tego nie wiesz, to mam dla ciebie złą wiadomość. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@misieg8:

Szukamy ludzi, ktorzy sa zaawansowani i maja juz kilkuletnie doswiadczenie w pracy w swiecie PHP. Najlepiej developera full-stack.


Zgadzam się z @wytrzzeszcz - od złej strony do tego podchodzicie. Jeszcze nie wiemy co chcemy robić ale wiemy że w Symfony. Żeby to jeszcze miałby być projekt do nauki... Ale wymagane kilkuletnie doświadczenie i full-stack... Dziwna sprawa. Lepiej się przyznajcie co tam za pomysł macie i jakie udziały proponujecie a nie
@lnglng szukamy kogos z doswiadczeniem bo sami mamy doswiadczenie i nie chcemy by byla zbyt duza gradacja umiejetnosci w zespole. nie wiem co urodzi sie z burzy mozgow. raczej bedzie to jakas web-aplikacja, moze pobawimy sie websocketami w PHPie - whatever. pozostajemy w kregu PHP bo w tym czujemy sie najpewniej :) serio nie ma w tym zadnego drugiego dna. po prostu grupa osob z wspolnym celem i technologicznym backgroundem. to wszystko.
@misieg8: gdyby to nie było to symfony a np kraken albo reactphp to bym jeszcze się zastanowił @wytrzzeszcz: ale ja nawet php bym przeżył, o ile nie byłoby to kolejne nudne klepanie w symfony tylko coś nowego, świeżego, aby zyskać jakąś wiedzę i poznać nowe rzeczy, bo php się cały czas rozwija, dochodzą nowe ciekawe rzeczy itp itd