Wpis z mikrobloga

Czy #njumobile regularnie robi w #!$%@? na transmisji danych? Czy tylko mnie?

Przykładowo - pakiet danych obowiązuje miesiąc i jego ważność kończy się, dajmy na to, 2 dnia miesiąca. Dziwnym trafem o godzinie 00:00 2 dnia miesiąca, kiedy smacznie śpię i nie odnowiłem jeszcze pakietu, zostaje naliczone kilkadziesiąt tysięcy kB co się równa kwocie ok 6 zł. Niby niewiele, prawda? Z tym, że:
- w tym czasie jestem w domu, gdzie cały czas działa wifi
- na bilingu nie ma żadnego innego takiego wpisu - czyli nocnego pobierania - w czasie trwania pakietu, a już na pewno nie o godzinie 00:00,
- sytuacja powtarza się praktycznie co miesiąc,
- jeśli kasują tak większość klientów, to to 6 zł robi już dla nich sporą kwotę (a mnie zwyczajnie #!$%@?),
- 9 zł kosztuje obecnie pakiet 9gb (o sytuacji likwidacji pakietu za 5zł nie będę się rozwodził, chociaż to też uważam za cwaniactwo i zmienianie zasad w trakcie gry).

Pisząc do nju otrzymałem informację, że to wina mojego telefonu, a nie ich (a to podstępny #!$%@?-telefon, rozłącza się z wifi dokładnie w minucie kiedy kończy się mi pakiet i zaczyna pobierać jakieś tajemnicze dane).
Tak więc zapytuję drogie towarzystwo korzystające z usług #nju - macie też takie sytuacje?

Co prawda nie trzyma mnie nic w tej sieci, bo umowę rozwiązuje się szybko i bez zobowiązań, ale przed ew. zmianą chciałbym wiedzieć czy ktoś ma podobne perypetie.

#oszukujo mnie? Czy nie kumam czegoś w #gsm i kręcę niepotrzebną #afera i bezsensownie #zalesie ?
Od tego miesiąca włączam tryb samolotowy na noc, w której kończy mi się pakiet.
  • 5
  • Odpowiedz
@rajet: mam telefon w njumobile i nie mam z nimi żadnych problemów...jak dla mnie to ta sieć jak do tej pory najlepiej spełnia wszystkie moje potrzeby, więc może naprawde coś masz ustawione w swoim telefonie, że w nocy włącza się jakaś synchronizacja danych czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@polwac: no kurcze, ale telefon przecież nie wie, że tego i tego kończy się mi pakiet :D Wydaje mi się to za dużym zbiegiem okoliczności, żeby akurat wtedy o 0:00 postanowił sobie coś pobrać.
Żeby to ostatecznie zweryfikować odnowię kolejny raz pakiet dzień później, żeby sprawdzić czy rzeczywiście telefon wybrał sobie ten 2 dzień miesiąca na takie numery ;)
  • Odpowiedz
@rajet: ja mam zawsze wyłączone pakiety danych jeśli tego nie potrzebuje, jak potrzebuje dostęp do internetu to za każdym razem włączam więc nie mam problemów, że kiedy nie używam telefonu coś mi się pobiera.
  • Odpowiedz
@rajet: masz aktywną sesje pobierania cały dzień, jak korzystasz z telefonu, w domu siedzisz to masz po wifi latające dane, ale podłączona jest sesja 3g, w nocy sesja się rozłącza i zlicza ci z całego dnia dane i liczy poza pakietem, i zaczyna nową sesję, jak ci się bedzie kończyć pakiet wyłącz transmisję danych, to przerwie sesję danych i spowoduje rozliczenie danych w pakiecie, a dane komówkowe włącz doiero jak uruchomisz
  • Odpowiedz