Wpis z mikrobloga

Hm, nie działa mi hydrofor, nie zasysa wody. Pompa działa, woda jest, nic się nie zatkało, przynajmniej tak mi się wydaje. Jakieś pomysły?
  • 13
  • Odpowiedz
@tell_me_more: ha.. nie no normalnie przez tamten rok wszystko działało, teraz przez te 2. tygodnie też, tylko dzisiaj w połowie dnia takie jaja, po prostu przestało. :D
  • Odpowiedz
@niski_poziom: Studnia zrobiona dawno temu przez gościa z różdżką, potem przyjechali i wkopali rurę 5.5 metra, na jakiej jest zresztą jest woda, jest na pewno. Zawór zwrotny (?)wymieniłem. Nie ma szans zajrzeć do studni, rura ma ~2 cale.
  • Odpowiedz
@XTas: dobra moje ostatnie strzaly bo tak ciezko na odleglosc :P, Czy masz wrazenie ze w hydroforze jest woda czy nie dostaracza jej tam, czy czesto zalacza sie pompa ? Jesli woda jest dostarczana do hydroforu jednak po chwili cisnienie mimo ze nigdzie woda nie leci spada mozliwe ze gdzies jakis zawor zwrotny (lub tam jest wymyslone) sie zakamienil czy cos ;]
  • Odpowiedz
@niski_poziom: Na początku było tak jak napisałeś w drugiej części, teraz jednak w ogóle woda nie dochodzi. Zawór zwrotny wymieniłem na nowy, jest na końcu rury w wodzie 5.5 metra pod ziemią. Działa, bo woda się nie wraca.. Ale hm, sprawdzę jeszcze jutro, może faktycznie jest jakiś problem z nim. Cóż, dzięki :)
  • Odpowiedz
@niski_poziom: Zrobione. Sprawdziłem jeszcze raz szczelność całej tej instalacji, przy pompie uszczelka nie wchodziła do końca, przez co cały układ tracił ciśnienie. Co najlepsze, tracił je nie tak szybko jakby się mogło wydawać, może dlatego nie sadziłem że coś się rozszczelniło. :]
  • Odpowiedz